Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دوره آموزش زبان فرانسوی

برگزاری دوره آموزشی زبان فرانسه

مدت زمان (ساعت):

54

گواهینامه پایان دوره:

دارد

نوع دوره:

حضوری, آنلاین

شهریه (تومان):

1.900.000

مراکز برگزاری دوره:

مرکز دانشگاه, مرکز آموزش الکترونیک

3.9/5 - (7 امتیاز)

دوره آموزش زبان فرانسوی یکی از دوره‌های زبان جهاد دانشگاهی اصفهان است که به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می‎‌شود. شما می‌توانید با شرکت در کلاس آموزش آنلاین و حضوری زبان فرانسه به راحتی در میان مشغله‌های کاری خود، این زبان را یاد بگیرید و خودتان را برای مهاجرت، پیدا کردن کار یا هر هدف دیگری که دارید آماده کنید.

درباره دوره آموزش زبان فرانسوی جهاد دانشگاهی اصفهان

دوره آموزش زبان فرانسه در مراکز دانشگاه و آموزش الکترونیک جهاد دانشگاهی اصفهان برگزار می‌شود؛ علاقه‌مندان به شرکت در این کلاس‌ها، می‌توانند به صورت حضوری در دوره زبان فرانسوی در اصفهان شرکت کنند. علاوه بر این، در صورت نیاز، امکان شرکت در دوره آموزش مجازی زبان فرانسه هم فراهم شده است تا افراد شاغل یا کسانی که در اصفهان نیستند، بتوانند از این آموزش بهره‌مند شوند.

ویژگی های دوره آموزشی زبان فرانسه

کلاس آموزش زبان فرانسه به دو صورت ترمیک و فشرده برگزار می‌شود تا امکان یادگیری این زبان برای همه افراد فراهم شود. شهریه شرکت در دوره آموزش زبان فرانسه انلاین و حضوری در اصفهان برابر 1 میلیون و 100 هزار تومان و برای دوره آموزش آنلاین زبان فرانسه برابر 990 هزار تومان است. همچنین در صورتی که تمایل به شرکت در کلاس‌های خصوصی یا نیمه خصوصی دارید، می‌توانید جهت هماهنگی با مرکز دانشگاه به شماره ۰۳۱۳۶۲۸۹۴۱۶ یا مرکز آموزش الکترونیک جهاد دانشگاهی به شماره 03136254124 تماس بگیرید.

روش تدریس دوره آموزش زبان فرانسه

در کلاس آموزش آنلاین و حضوری در اصفهان زبان فرانسه، از کتاب‌های +Alter Ego استفاده می‌شود که بر اساس استانداردهای آموزشی اروپا تدوین شده‌اند. این کتاب‌ها، امکان آموزش فرانسوی را بر سه پایه یادگیری، آموزش و تجربه فراهم کرده است. در این راستا از موضوعات جذاب و تمرین‌های اثرگذار استفاده کرده اند. در نتیجه مسیر هر درس با انجام تمرین‌ها، به خوبی درک شده و بیان آن برای مدرس هم راحت‌تر خواهد شد.

پس از پایان دوره آموزش زبان فرانسوی شما برای شرکت در امتحانات استاندارد جهانی مانند TEF، DELF، DALF و TCF آماده خواهید شد. زیرا مجموعه کتاب‌های استفاده شده در یادگیری فرانسوی، دارای نمونه سوال‌های مختلفی از این آزمون‌ها در پایان هر بخش هستند که آمادگی کافی را برای شما فراهم می‌کنند. علاوه بر این، مزیت استفاده از کتاب‌های Alter Ego پلاس این است که به آموزش آکادمیک زبان فرانسه می‌پردازند و در نتیجه شما می‌توانید به راحتی، با شرکت در کلاس آموزش زبان فرانسه آنلاین و حضوری در اصفهان، خود را برای درس خواندن در دانشگاه‌های فرانسه آماده کنید. از سوی دیگر به دلیل اینکه از اصطلاحات و عبارت‌های رایج عامیانه در تدوین این مجموعه کتاب استفاده شده، شما برای زندگی در مناطق فرانسوی زبان کشورهای مختلف هم آماده خواهید شد.

معرفی کتاب های Alter Ego Plus

همانطور که گفتیم، کتابی که در دوره آموزش زبان فرانسه تدریس می‌شود، یک مجموعه پنج جلدی به نام Aletr Ego Plus است که از سطح A1 تا c2 را در بر می‌گیرد. این مجموعه کتاب‌ها بر اساس استانداردهای CECRL اروپا نوشته شده‌اند و هدف از آنها، تقویت همه مهارت‌های زبان یعنی مهارت صحبت کردن، شنیدن، نوشتن، خواندن و گرامر است. با توجه به کامل بودن مجموعه کتاب‌های Alter EGO+ می‌توان گفت زبان‌آموزانی که دوره آموزش زبان فرانسوی را با استفاده از این کتاب‌ها به پایان می‌رسانند، می‌توانند به راحتی تقاضای مهاجرت به فرانسه یا کبک کانادا را ارائه دهند.

معرفی کتاب های Alter Ego Plus

ساختار این کتاب به صورت سه درسی تقسیم شده است؛ به این معنا که در پایان هر سه درس، یک مجموعه کامل از موضوعات مرتبط آموخته می‌شوند و شما می‌توانید تمرینات این دوره‌های 3 درسی را به راحتی حل کنید. علاوه بر این، در پایان این دوره 3 درسی که به اصطلاح پوشه نامیده می‌شود، یک آزمون استاندارد بین‌المللی وجود دارد که نمونه سؤال‌های واقعی در آزمون‌ها را به منظور تقویت مهارت‌ها و تمرین‌های این پوشه ارائه می‌دهد. از سوی دیگر شما می‌توانید با خرید کتاب‌های تمرین هم مطالب آموخته شده در هر سطح را تثبیت کرده و مطالب را مرور کنید. مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از مجموعه کتاب‌های Alter Ego Plus عبارت‌اند از:

 • داشتن درس صفر برای تدریس دروس پایه و ابتدایی
 • داشتن بخشی مربوط به معرفی مفاخر و بزرگان کشور فرانسه برای آشنایی بیشتر با فرهنگ
 • دارای تمرینات دوره‌ای و جامع در پایان هر درس
 • دارای نمونه سوالات آمادگی آزمون‌های بین‌المللی
 • دارای صفحات ضمیمه برای تمرین‌های آواشناسی
 • دارای واژه‌نامه کامل و جداول صرف فعل
 • آموزش گرامر به صورت اصولی و دقیق
 • ارائه فایل‌های صوتی و متن آنها برای تمرین بیشتر مهارت‌ها

سطوح کلاس آموزش آنلاین و حضوری زبان فرانسه جهاد دانشگاهی

سطوح دوره آموزشی زبان فرانسوی بر اساس استانداردهای اروپا تعیین شده است. بر این اساس، سطوح دوره ترمیک و فشرده آموزش زبان فرانسه به صورت زیر مشخص می‌شود:

 • کتاب Alter ego+ A1: سطحA1
 • کتاب Alter ego+ A2: سطح A2
 • کتاب Alter ego+ B1: سطحB1 
 • Alter ego+ B2: سطحB2

علاوه بر این، سطوح دوره فشرده آموزش زبان فرانسوی هم بر اساس همین تقسیم‌بندی انجام شده است. در هر قسمت، دو ترم CRF را شامل می‌شوند. در نتیجه می‌توان گفت که با اتمام دوره فشرده آموزش زبان فرانسوی، شما به سطح CRF 8 رسیده‌اید. آموزش هر کتاب در دوره آموزش زبان فرانسوی جهاد دانشگاهی در قالب 200 ساعت برنامه‌ریزی شده است که در طی دوره‌های ترمیک، 4 ترم را پوشش می‌دهند؛ اما در دوره فشرده CRF، هر کتاب در طی دو ترم آموزشی تدریس خواهد شد.

سطوح دوره آموزش زبان فرانسه جهاد دانشگاهی

معرفی سطوح مختلف زبان فرانسه

دوره آموزشی زبان فرانسه به صورت سطح‌بندی شده ارائه می‌شود و از A1 یا مبتدی تا C2 یا کاملا حرفه‌ای را در بر خواهد گرفت. در ادامه یک سری توضیحات کلی درباره سطوح این زبان را ارائه خواهیم داد.

سطح A1 یا Débutant

سطح A1 یا مبتدی، ابتدایی‌ترین سطح یادگیری زبان فرانسه است که در آن شما با حروف الفبا، ساده‌ترین گرامرها و جملات آشنا خواهید شد. در پایان این سطح می‌توانید یک ارتباط ساده را به زبان فرانسوی برقرار کرده و سلام و احوالپرسی را انجام دهید. همچنین می‌توانید خودتان را به صورت مختصر معرفی کرده یا درباره محل زندگی و آب و هوا اظهرنظر کنید. این سطح معمولا برای بسیاری از زبان‌آموزان دشوار است؛ زیرا نقطه ورود به دوره زبان فرانسوی محسوب می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که حداقل نیاز به 100 ساعت آموزش هدفمند دارد که به افراد برای ایجاد یک دید مثبت به این زبان کمک خواهد کرد.

سطح A2

سطح A2 هم یکی دیگر از سطوح مقدماتی زبان فرانسوی است که در طی آن زبان‌آموز یاد می‌گیرد جملات طولانی‌تر را درک کند یا دایره واژگان خود را گسترش دهد. به این ترتیب شما با قرار گرفتن در این سطح می‌توانید خریدهای خود را انجام دهید، محیط اطراف را درک کنید و گفتگوهای روزمره‌تان را پیش ببرید. از آنجا که پیچیدگی سطح A2 معمولا بیشتر از سطوح مقدماتی است، حدود 100 ساعت مطالعه برای آن پیش‌بینی شده است.

سطح B1 یا Intermédiaire

سطح متوسط یا B1 در دوره آموزش زبان فرانسوی مخصوص افرادی است که تا حدی به این زبان تسلط پیدا کرده‌اند و می‌توانند به راحتی درباره مسائل روزمره یا زندگی اجتماعی با دیگران صحبت کرده و نظر آنها را درک کنند. در پایان این سطح، زبان‌آموزان می‌توانند امور خود را در هتل، فرودگاه یا دیگر مکان‌های عمومی مدیریت کرده و به راحتی در رابطه با آرزوها، تجربیات و اتفاقات روزمره خود صحبت کنند؛ بنابراین اگر به طور مداوم خواندن زبان فرانسه را ادامه دهید و سطوح مقدماتی را به خوبی پشت سر گذاشته باشید، با حدود 150 تا 200 ساعت وقت گذاشتن می‌توانید به سطح B1 برسید.

سطح B2 دوره آموزش زبان فرانسه

در سطح B2 زبان‌آموزان به یک استقلال قابل قبول رسیده‌اند و می‌توانند به راحتی جملات پیچیده و مکالمه‌های مستمر را متوجه شوند. همچنین امکان شرکت در بحث‌ها را خواهند داشت و می‌توانند در زمینه‌های تخصصی هم صحبت نمایند. به همین دلیل است که سطح B2 معمولا برای ورود به دانشگاه‌های این کشور کافی است و می‌تواند تسلط شما را به این زبان نشان دهد. برای رسیدن به این سطح هم حدود 150 تا 200 ساعت مطالعه پس از طی کردن سه سطح پیشین، نیاز است.

سطوح پیشرفته یا Avancé

سطح پیشرفته شامل دو قسمت C1 و C2 می‌شود و بیشتر برای افرادی است که می‌خواهند زبان فرانسه را به دیگران آموزش دهند یا در شرکت‌های فرانسوی زبان مشغول به کار شوند. در سطوح پیشرفته افراد به درک بالایی نسبت به این زبان رسیده‌اند و می‌توانند به راحتی مکالمات عادی در میان افراد بومی را درک کنند. حتی خواهند توانست به زبان فرانسوی فکر کرده و جملات پیچیده‌ای را در زمان صحبت کردن یا نوشتن به کار ببرند. برای رسیدن به این سطوح، در کنار گذراندن همه دوره‌های پیشین، نیاز به حدود 400 ساعت مطالعه و آموزش هدفمند است.

چرا دوره آموزش زبان فرانسوی جهاد دانشگاهی؟

مزیت های رقابتی دوره آموزش زبان فرانسوی جهاد دانشگاهی

به جز کلاس آموزش آنلاین و حضوری در اصفهان زبان فرانسه که به دو صورت ترمیک و فشرده برگزار می‌شود، شما می‌توانید برای تکمیل مهارت‌های خود، در کارگاه‌های تکمیلی آموزش زبان فرانسوی هم شرکت کنید که عبارتند از:

کارگاه مکالمه یا Conversation

کارگاه مکالمه زبان فرانسوی پس از اتمام هر کتاب برگزار می‌شود. شرکت در این دوره 40 ساعته برای همه زبان‌آموزان اجباری است و به تقویت مهارت‌های مکالمه آن‌ها کمک می‌کند. نکته مهم اینجا است که در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی در دوره مکالمه زبان فرانسوی، گواهی مرتبط با سطح فراگیر به او داده خواهد شد. شهریه شرکت در دوره مکالمه زبان فرانسه جهاد دانشگاهی اصفهان برای دوره‌های حضوری برابر 950 هزار تومان و برای دوره آنلاین برابر 855 هزار تومان است. همچنین در صورت درخواست زبان‌آموزان، امکان برگزاری دوره مکالمه فرانسوی به دو صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هم وجود دارد.

تور گردشگری

یکی دیگر از بخش‌های تکمیلی دوره آموزش زبان فرانسوی جهاد دانشگاهی اصفهان، برگزاری دوره‌های گردشگری و بازدید از مکان و آثار تاریخی است. با این کار می‌توانید با اصطلاحات مختلف زبان فرانسوی هم آشنا شده و حتی اطلاعات خود را برای پیدا کردن یک موقعیت شغلی به عنوان تور لیدر افزایش دهید.

راه های ارتباط با جهاد دانشگاهی

کارگاه فیلم فرانسه

از دیگر مواردی که دوره آموزش زبان فرانسه برای تقویت مهارت‌های فراگیران در نظر گرفته می‌شود، برگزاری کارگاه پخش فیلم است. به این ترتیب زبان آموزان با زبان گفتاری و روزمره فرانسویان آشنا شده و می‌توانند اطلاعاتی را درباره فرهنگ و زندگی آن‌ها به دست آورند. علاوه بر این، دیدن فیلم‌های فرانسوی می‌تواند به تقویت مهارت‌های شنیداری افراد هم کمک کند.

از دیگر آتلیه‌های مرتبط با کلاس آموزش زبان فرانسه آنلاین و حضوری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که در قالب 32 ساعت به فراگیران آموزش داده می‌شوند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برگزاری و شرکت در دوره‌های تکمیلی آموزش زبان فرانسوی، با مرکز دانشگاه به شماره ۰۳۱۳۶۲۸۹۴۲۹ یا مرکز آموزش الکترونیک به شماره 03136254125 تماس بگیرید.

 • آتلیه گرامر و مهارت شنیداری فرانسه
 • آتلیه فیلم و گرامر
 • آتلیه مهارت نوشتاری
 • آتلیه آمادگی آزمون‌های DALF/DELF/TCF/TEF

سوالات متداول

آیا در پایان هر سطح از دوره آموزش زبان فرانسوی به فراگیران گواهی داده می‌شود؟

بله. جهاد دانشگاهی واحد اصفهان پس از اتمام هر سطح آموزش و کارگاه مکالمه مربوط به آن، در صورت کسب نمره قبولی توسط زبان آموز، گواهی مربوط به آن سطح را صاد رخواهد کرد.

آیا کلاس آموزش زبان فرانسه آنلاین و حضوری برای افرادی که هیچ آشنایی با این زبان ندارند مناسب است؟

بله. از آنجا که همه مباحث از صفر و پایه آموزش داده می‌شوند، همه افراد با هر سطح آگاهی نسبت به این زبان، می‌توانند در دوره آموزش زبان فرانسه شرکت کنند.

سایر دوره های آموزشی

نوع دوره:

حضوری, آنلاین

مراکز برگزاری دوره:

مرکز دانشگاه, مرکز جابر انصاری, مرکز آموزش الکترونیک

شهریه (تومان):

1.950.000

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی