Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دوره امدادگری اورژانس اصفهان

دوره امدادگری اورژانس اصفهان

مدت زمان (ساعت):

42

گواهینامه پایان دوره:

دارد

نوع دوره:

حضوری

شهریه (تومان):

2.900.000

مراکز برگزاری دوره:

مرکز مرداویج

3.4/5 - (127 امتیاز)

مشاوره رایگان

با تکمیل این فرم، پیش از ثبت نام در دوره از امکان مشاوره رایگان بهرمند شوید.

دوره امدادگری اورژانس اصفهان جهاد دانشگاهی را می‌توان به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌های این مرکز دانست که برای تمام افراد مناسب بوده و استقبال بی‌نظیری از آن شده است. با این دوره شما می‌توانید به ارتقای سطح دانش و اطلاعات بهداشتی، مراقبتی و همچنین امدادی خود بپردازید. شرکت در دوره امدادگری اورژانس اصفهان به نوعی یک سرمایه‌گذاری کاری برای آینده محسوب می‌شود.

معرفی دوره امدادگری اورژانس جهاد دانشگاهی

دوره امدادگری و فوریت های پزشکی جهاد دانشگاهی در اصل یکی از بهترین راه‌ها برای کسب اطلاعات و دانش در راستای بهداشت، مراقبت، درمان و امداد محسوب می‌شود. اگر به فعالیت در این زمینه علاقه دارید ولی تاکنون نتوانسته‌اید به این علاقه خود بپردازید، شرکت در این دوره بهترین فرصت برای شما محسوب می‌شود.

معرفی دوره امدادگری اورژانس

شما می‌توانید با شرکت در دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به مهارت‌های ویژه‌ای دست پیدا کرده و در زمینه آموزش‌هایتان، مشغول به کار شوید.

اهمیت ثبت نام دوره فوریت های پزشکی جهاد دانشگاهی اصفهان

بر اساس برخی آمار مخاطرات طبیعی و آسیب‌های ناگوار انسانی در سراسر جهان هرساله آسیب‌های روحی و روانی و جسمی بر جوامع وارد می‌کند. در این میان کشور ایران در بین 20 کشور نخست بروز وقایع طبیعی به شمار می آید. در كشور‌هاي پيشرفته آموزش مستمر و دوره كمك هاي اولیه به گروه‌های مختلف جامعه، امری بدیهی و معمول است.

در كشور ما با توجه به كثرت وقوع حوادثي نظير تصادف و حوادث شغلي، سوانح طبیعی نظير سيل و زلزله و نيز سكته‌هاي قلبي و مغزي از يك سو و احتمال تأخير نيروهاي خبره امدادی در محل حادثه برگزاري دوره آموزش كمك هاي اولیه و فوريت هاي پزشكي را با هدف كاهش آسيب هاي ناشي از حادثه ضرورت مي بخشد.

کمک های اولیه چیست؟

کمک‌های اولیه مجموعه اقدامات و مراقبت‌های فوری و آنی است که بلافاصله پس از وقوع حادثه بر روی شخص آسیب دیده تا رسیدن پزشک و پیش از رسیدن اورژانس و نیروهای امدادی و رساندن به مراکز درمانی توسط یک شخص آموزش دیده صورت می‌گیرد. هدف از کمک های اولیه، جلوگیری از مرگ، پیشگیری و جلوگیری از پیشرفت ضایعات، صدمات و عوارض بعدی، کاهش رنج و درد مصدوم، جلوگیری از شدت یافتن عارضه یا دو برابر شدن مصدومیت است.

هدف از کمک های اولیه چیست؟

 • حفظ حيات و جان بيمار يا مصدوم قبل از رساندن وي به مراكز درمانی
 • جلوگيري از پيشرفت و گسترش ضايعات و  کاهش آسیب و صدمات بیمار
 • افزایش احتمال بهبودی مصدوم
 • حفظ ايمني و سلامتي فرد يا افراد دخيل در ارائه كمكهاي اوليه
 • آسيب نرساندن بيشتر به مصدوم با اجتناب از اقدامات نادرست در زمان نامناسب
 • کاهش درد و رنج و اضطراب مصدوم يا قرباني تا زمان رسيدن به امكانات درماني كامل

وظایف امدادگران فوریت های پزشکی چیست؟

اصول کلی دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در تمام سوانح، صرف نظر از وخامت آن یکسان می باشند. حادثه هرچه که باشد وظیفه امدادگر آن است که به سرعت و با خونسردی به طور صحیح وارد عمل شود.

وظایف امدادگران فوریت های پزشکی چیست؟

وظایف امدادگر را می‌توان در پنج عنوان طبقه بندی نمود:

 • برخورد مناسب با حادثه و مصدوم
 • ارزیابی صحنه حادثه
 • معاینه و ارزیابی مصدوم
 • اقدامات درمانی
 • انتقال مصدوم

ساعت و محل برگزاری دوره

دوره امدادگری و فوریت های پزشکی به صورت حضوری در مرکز مرداویج جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود. این دوره 56 ساعته بوده که شما باید در جلسات آن شرکت کرده تا در پایان بتوانید گواهی معتبر و قابل ترجمه را دریافت کنید. هدف از برگزاری دوره امدادگری و فوریت های پزشکی آشنایی هرچه بیشتر علاقه‌مندان با امداد و فوریت‌های پزشکی و همچنین کسب مهارت در این زمینه و ورود به بازار کار است.

مهارت های دوره امدادگری و فوریت های پزشکی

دوره امدادگری اورژانس اصفهان به صورت کامل آموزش‌های تئوری و عملی را پوشش می‌دهد تا شرکت‌کنندگان بتوانند تمام مهارت‌ها و آموزش‌های لازم را فرابگیرند. از مهارت‌های این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آشنایی با نحوه احیای قلبی و ریوی
 • پانسمان
 • بانداژ و آتل‌بندی
 • انتقال مصدوم
 • تزریقات
 • برخورد با آسیب‌های اسکلتی

مهارت های دوره امدادگری و فوریت های پزشکی

تمام این مهارت‌ها باعث می‌شوند تا افرادی که مدرک دوره های امدادگر اورژانس جهاد دانشگاهی اصفهان را دارند، در زمان وقوع حادثه بتوانند به خوبی به آسیب دیدگان کمک کرده و آن‌ها را خطرات احتمالی و جدی دور نگهدارند. باید بدانید زمان طلایی برای کمک رسانی به مصدوم چهار تا شش دقیقه است. بدن چهار تا شش دقیقه بدون تنفس زنده می ماند. بعد از یک دقیقه بیهوش می شود. از شش دقیقه تا ده دقیقه بعد دیگر اکسیژن به مغز نمی رسد و دچار مرگ مغزی می شود. دانستن و شرکت در دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در اصفهان برای همه لازم است؛ حتی اگر کسی مایل نباشد در موقعیتی پرتنش قرار بگیرد تا آن را به کار بندد. البته این مهارت به هیچ وجه جای مراقبت های پزشکی را نمی گیرد، ولی تا رساندن مصدوم به مرکز درمانی می‌تواند سودمند باشد و اگر به درستی انجام شود.

هدف دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی جهاد دانشگاهی

هدف از دوره کمک های اولیه جهاد دانشگاهی اصفهان افزايش سطح دانش و توانايي‌هاي افراد جامعه درباره كمك هاي اولیه و فوريت هاي پزشكي و فراهم آوردن بستري مناسب براي افزايش سطح سلامت در جامعه است. فراگیران با داشتن حداقل مدرک دیپلم میتوانند در این  دوره شرکت کنند. فراگیر می تواند تا حضور کادر درمانی در صحنه حادثه، اقدامات اولیه را به منظور نجات جان مصدوم را به کار ببرد. ما در جهاد دانشگاهی اصفهان دوره ای برای مدیریت تخصصی زخم با نسل جدید پانسمان برای ثبت نام داریم. برای اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام به صفحه دوره مدیریت زخم با نسل نوین پانسمان های پیشرفته مراجعه فرمایید.

مزیت شرکت در دوره

شرکت در دوره امدادگری اورژانس اصفهان جهاد دانشگاهی مزیت‌های متعددی را برای شرکت‌کنندگان به همراه دارد که در این قسمت به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مزیت شرکت در دوره امدادگری اورژانس

 • پوشش دهی کامل تمام مهارت‌های موردنیاز در کلاس‌های آموزشی
 • تعداد محدود ظرفیت‌های کلاس‌ها برای رسیدگی و آموزش کامل به تمام شرکت‌کنندگان
 • برگزاری کلاس‌ها به‌صورت حضوری و آموزش‌های مهارت‌ها عملی برای آشنایی هرچه بیشتر
 • پشتیبانی کامل و همه‌جانبه اساتید از شرکت‌کنندگان
 • وجود تجهیزات موردنیاز برای آموزش تمام مهارت‌های عملی

خصوصیات شرکت کننده دوره فوریت های پزشکی

یکی از خصوصیات امدادگران و افراد علاقمند به دوره کمک های اولیه در اصفهان کسب مهارت در جهت کمک به همنوعان خویش است. از انتقاد دلگیر نمی‌شود و تا زمانی که فرد ذیصلاح و یا پزشک در صحنه حضور یابد مسئولیت جان مصدوم را به عهده می‌گیرد. اگر صحنه حادثه از طرف مامورین انتظامی کنترل نشده باشد بایستی مسئولیت ایجاد نظم را نیز به عهده گیرد.

خصوصیات شرکت کننده دوره فوریت های پزشکی

چرا که در یک محیط متشنج و پر از هرج و مرج نمیتوان اقدام موثری برای کمک به مصدومین انجام داد. امدادگر شخصیتی مصمم و با تدبیر دارد، افرادی که در محل سانحه تجمع یافته‌اند تحت مدیریت وی به کمک مجروحین می‌شتابند. با قاطعیت در جهت ایجاد نظم و اجرای اقدامات اولیه کمک رسانی به مجروحین و مصدومین انجام وظیفه می نمایند.

دیگر خصوصیات

البته این موارد تنها مربوط به حوادث و سوانح خیلی بزرگ و مهم نبوده و یک صحنه تصادف اتومبیل هم صادق است. امدادگران و افراد علاقمند به ثبت نام در دوره فوریت های پزشکی و کمک های اولیه اصفهان و هر شهر دیگر ایران بیش از آن که حرف بزند عمل می‌نماید. در حوادث دلخراش روحیه مستحکم و قوی دارد و به بستگان مصدوم و دیگران آرامش می‌بخشد.

امدادگر فرصت کافی جهت بررسی دقیق وضعیت آسیب دیدگان را ندارد و به همین دلیل کوچکترین علائمی که نشان قدرت و شروع ضایعه جبران ناپذیر باشد را مورد توجه قرار داده و با سهل انگاری و اغماض به مصدوم نگاه نمی‌کند و به گفته او اعتماد می‌کند. در مجموع شخصیت امدادگر و یا خصوصیات وی فوق العاده واجد اهمیت بوده و میتوان مهمترین نکات شخصیتی وی را چنین بیان نمود: احساس مسئولیت، دانش و مهارت، سرعت و قاطعیت، نظم و خونسردی، مدیریت و دقت.

بازار کار دوره های امدادگر اورژانس جهاد دانشگاهی

کادر درمان و شاخه‌های پزشکی، از مشاغلی هستند که همواره با روی باز از متقاضیان کار استقبال می‌کنند؛ چراکه نیاز به این افراد در هر زمان و هر اجتماعی احساس می‌شود. امدادگر اورژانس نیز دقیقا از همین مشاغل است که از بازار کار خوبی برخوردار بوده و اگر کسی در دوره های پزشکی جهاد دانشگاهی در این زمینه داشته باشد، می‌تواند در آن موفق شود.

بازار کار دوره های امدادگر اورژانس

در سرتاسر کشور، آمبولانس‌های خصوصی و یا دولتی از سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف، مشغول به کار هستند. بدیهی است که این آمبولانس‌ها، نیاز به امدادگر و تکنسین‌های زیادی به‌صورت شیفتی دارند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. از طرف دیگر بخش اورژانس را می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین واحدهای امدادرسانی در حادثه در نظر گرفت؛ به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که برای یک امدادگر در این زمینه، بازار کار خوب و مناسبی فراهم است.

دوره امدادگری اورژانس اصفهان برای چه افرادی مناسب است؟

به صورت کلی تمام افراد علاقه‌مند و مشتاق، می‌توانند در دوره فوریت های پزشکی جهاد دانشگاهی اصفهان شرکت کرده و از آموزش‌های ارائه‌شده در آن استفاده کنند. افراد تازه کار نیز که هیچ‌گونه اطلاعات و مهارتی در زمینه امدادگری ندارند، می‌توانند از شرکت‌کنندگان دوره‌های آموزشی باشند. پیش نیاز شرکت در دوره امدادگری اورژانس اصفهان داشتن مدرک دیپلم است.

شهریه دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

دوره فوریت های پزشکی جهاد دانشگاهی اصفهان 56 ساعته بوده و بعد از اتمام آن گواهی اتمام دوره نیز به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود. برای اطلاع از هزینه دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی به قسمت اطلاعات دوره در ابتدای صفحه مراجعه کنید.

شهریه و پیش نیازهای دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

لازم به ذکر است که حداقل مدرک تحصیلی موردنیاز برای شرکت در این دوره، دیپلم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق شماره‌گیری 03136700205 با مرکز مرداویج تماس بگیرید.

پیش نیازهای دوره

برای شرکت در این دوره هیچ‌گونه به هیچ‌گونه پیش‌نیازی احتیاج نبوده و شما صرفا با داشتن یک مدرک دیپلم از هر رشته‌ای در پایه متوسطه دوم، می‌توانید در دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی شرکت کنید. برای اینکه بتوانید مباحث آموزشی این دوره را به‌خوبی به کار بگیرید، باید به آن‌ها علاقه داشته باشید. پس کافی است تا شما روحیه درمانگر را در خود احساس کنید تا بتوانید بعد از اتمام دوره آموزشی نیز موفق شوید. همچنین این دوره آموزشی محدودیت سنی نداشته و برای تمام افراد در رده‌های سنی مختلف مناسب است.

سرفصل های دوره امدادگری اورژانس اصفهان

تعریف کمک‌های اولیه، وظایف و خصوصیات امدادگر

روش‌های اولیه نجات یا احیای قلبی و ریوی

خفگی و اختلالات تنفسی

شوک و اختلالات قلبی

زخم و خونریزی و جراحت‌های خاص

پانسمان (زخم‌بندی)

آسیب‌های اسکلتی

بانداژ و آتل‌بندی

سوختگی‌ها

مسمومیت‌ها

آسیب‌های ناشی از عوامل محیطی

انتقال مصدوم

تزریقات

سؤالات متداول

سر فصل های این دوره چیست؟

برای اطلاعات بیشتر از هدف و سر فصل های دوره کمک های اولیه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی اصفهان لازم است اطلاعات این صفحه را مطالعه فرمایید.

شرایط دوره فوریت های پزشکی جهاد چیست؟

برای ثبت نام در این دوره کافیست خصوصیات رفتاری یک امدادگر را نیز داشته باشید.

آیا برای شرکت در دوره امدادگری جهاد دانشگاهی، به مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

شما با یک مدرک دیپلم، می‌تواند در دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی ثبت نام کرده و در جلسات آن شرکت کنید. به صورت کلی هیچ‌گونه پیش‌نیازی اعم از مدرک تحصیلی و یا مهارت خاص، برای شرکت در این دوره‌ها وجود ندارد.

دوره امدادگری و فوریت های پزشکی جهاد دانشگاهی فقط به صورت حضوری برگزار می‌شود؟

از آنجایی که مهارت های این دوره از حساسیت‌های نسبتا بالایی برخوردار هستند و باید به خوبی آموزش داده شوند، تمامی جلسات به صورت حضوری برگزار می‌شوند. همه مهارت‌های عملی نیز در این جلسات حضوری به خوبی و به‌صورت کامل آموزش داده می‌شوند تا شرکت‌کنندگان بتوانند تسلط کافی در آن‌ها داشته باشند.

آیا بلافاصله بعد از اتمام دوره امدادگری اورژانس اصفهان می‌توان وارد بازار کار شد؟

در صورتی که تمام آموزش‌های لازم را به‌خوبی یاد گرفته و تمرین‌های لازم را انجام داده باشید، می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

مدرس دوره

سایر دوره های آموزشی

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی