Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دوره آموزش تکنسین داروخانه

دوره آموزش تکنسین داروخانه

مدت زمان (ساعت):

100

گواهینامه پایان دوره:

دارد

نوع دوره:

حضوری, آنلاین

شهریه (تومان):

حضوری 3.450.000 | آنلاین 2.300.000

مراکز برگزاری دوره:

مرکز مرداویج, مرکز آموزش الکترونیک

3.7/5 - (100 امتیاز)

مشاوره رایگان

با تکمیل این فرم، پیش از ثبت نام در دوره از امکان مشاوره رایگان بهرمند شوید.

هدف دوره آنلاین تکنسین داروخانه اصفهان ایجاد توانایی نسخه خوانی و آشنایی با دسته های مختلف دارویی و مواد بهداشتی و ارایشی می باشد و تربیت متخصصانی برای شغل تکنسین داروخانه برای اشتغال می‌باشد. دوره آموزش آنلاین تکنسین داروخانه برای تمامی علاقمندان این فرصت را فراهم می سازد تا به عنوان یک کار تمام وقت یا نیمه وقت مشغول به کار شوند.

امروزه با توجه به اینکه بیماری ها از قبل بیشتر شده است افراد جامعه نیازمند داروخانه، داروساز و تکنسین داروخانه بیشتری هستند. اهمیت دوره مقدماتی تکنسین داروخانه در اصفهان نیز مانند داروسازی مشخص بوده و هر گونه اشتباه و یا قصور می تواند پیامدی های جبران ناپذیری را برای بیماران و داروخانه ها به همراه داشته باشد. از این جهت، این تکنسین ها باید تحصیلات آکادمیک داشته و گواهینامه تکنسین داروخانه معتبر دریافت کرده باشند تا به اندازه کافی مهارت داشته و بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

درباره دوره آنلاین تکنسین داروخانه اصفهان

یکی از روش های یادگیری و کسب مهارت در این حوزه شرکت در دوره آنلاین تکنسین داروخانه اصفهان است که شامل ۱۰۰ ساعت آموزشی به صورت تئوری و نسخه خوانی و 150 ساعت کارورزی اختیاری بوده و حداقل مدرک لازم برای شرکت در دوره نسخه خوانی دیپلم است. در پایان دوره از فراگیران آزمون تئوری و نسخه خوانی گرفته می‌شود و در صورت قبولی گواهی معتبر به فراگیران اعطا می‌گردد. دوره آموزشی تکنسین داروخانه به صورت آنلاین و حضوری در مرکز آموزش الکترونیک و مرکز مرداویج جهاد دانشگاهی اصفهان برگزار می‌گردد.

اطلاعات دوره آموزش تکنسین داروخانه

وظایف تکنسین داروخانه

در داروخانه‌های بزرگ که همه روپوش سفید می‌پوشند، تمایز تکنسین داروخانه یا نسخه خوان از دکتر داروساز کمی سخت است. در ظاهر شبیه به هم هستند و وظایفی مشابه به هم انجام می‌دهند. اما علیرغم این تشابه ظاهری تفاوت‌های زیادی میان وظایف تکنسین داروخانه و داروساز وجود دارد؛ تکنسین یا دستیار داروخانه که در عرف با عنوان نسخه‌خوان هم شناخته می‌شود به نسبت دکتر داروساز وظایف متعدد و عمومی‌تری بر عهده دارد. با این وجود تکنسین نقش مهم و غیرقابل‌انکاری در پیشبرد کار داروخانه و خدمت به بیمار بر عهده دارد.

 تکنسین داروخانه به داروساز کمک می نماید تا داروهایی را که بیمار سفارش می دهد آماده کند. تکنسین داروخانه وظیفه دارد تا داروها را آماده نماید و نسخه ها را از بیمار دریافت نماید. تکنسین داروخانه به عنوان قسمتی از تیم های  بهداشتی در مراکز و بیمارستان ها یا داروخانه ها عمومی کار می کنند.

اهداف دوره آنلاین تکنسین داروخانه در اصفهان

تکنسین داروخانه (Pharmacy Technician) فردی آموزش‌دیده است که عموما وظیفه نسخه خوانی و تحویل دارو به مراجعه‌کننده را بر عهده دارد و به دکتر داروساز در ساخت دارو کمک می‌کند. تکنسین داروخانه هم با مراجعه‌کنندگان و هم با پزشک و پرسنل داروخانه در ارتباط و تعامل است؛ بنابراین در کنار آشنایی با علم تخصصی داروسازی، به مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی نیز نیاز دارد. در دوره تکنسین داروخانه اصفهان که به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود، قصد داریم تا موارد زیر را آموزش دهیم:

اهداف برگزاری دوره آنلاین و حضوری تکنسین داروخانه

 • تحویل گرفتن نسخه، خواندن نسخه، جمع‌آوری و تحویل دارو به بیمار
 • بسته‌بندی و لیبل زدن به داروها بر اساس نسخه
 • دادن اطلاعات به بیمار در مورد دارو، تداخل دارویی، نحوه مصرف و عوارض احتمالی
 • مدیریت و سازماندهی انبار داروها؛ بررسی کمبود داروها، تاریخ انقضا، نحوه نگهداری (یخچالی و غیربخچالی) و …
 • سفارش دارو و چیدن داروها در قفسه
 • کمک به داروساز در ساخت دارو
 • دریافت وجه از بیمار
 • ثبت اطلاعات بیمار، اطلاعات دارویی بیمار و انجام کارهای مرتبط با بیمه
 • در نظر گرفتن بیمه برای پرداخت هزینه برخی از داروها و اعلام لیست داروهایی که پوشش بیمه ندارند
 • دادن مشاوره در مورد بیماری‌های عمومی، وسایل آرایشی و بهداشتی، داروهای گیاهی، مکمل‌ها و …
 • رسیدگی و پاسخ‌گویی به شکایات
 • تنظیم ملاقات بین بیمار و دکتر داروساز؛ در موارد که بیمار نیاز به مشاوره تخصصی دارد
 • همکاری با متخصصین بهداشت و مراقبت و فرآهم‌آوری اطلاعات برای آنها
 • نوشتن اطلاعات تجویز دارو بر روی برچسب های دارو برای همه بیماران

مهارت آموزشی دوره انلاین تکنسین داروخانه

در دوره حضوری و آنلاین تکنسین داروخانه مهارت‌های لازم آموخته خواهد شد:

معرفی مهارت های مورد نیاز برای شرکت در دوره تکنسین داروخانه

مهارت خدمت‌دهی

تکنسین داروخانه وقت زیادی از کارش را صرف تعامل با مشتری می‌کند؛ در نتیجه مودب بودن در قبال مشتری و کمک کردن به او به شیوه‌ای مناسب بسیار حائز اهمیت است.

مهارت جزئی‌نگری

گرچه دکتر داروساز مسئول اصلی داروخانه است، ولی تکنسین داروخانه نیز  می‌بایست حداکثر دقت و جزئی‌نگری را در مورد داروهای بیمار داشته باشد تا اشتباه انسانی به حداقل برسد و سلامتی بیمار به خطر نیافتد. به همین دلیل در دوره آنلاین و حضوری تکنسین داروخانه اصفهان جهاد دانشگاهی تا حد زیادی بر روی این موضوع تاکید شده و تلاش می‌شود تا فرد بتواند با استفاده از روش‌های روانشناسی شده، از ایجاد حواسپرتی جلوگیری کند.

مهارت شنیدن

تکنسین داروخانه باید تعامل مناسبی با دکتر داروساز داشته باشد و دستورات او را به خوبی اجرا کند. همچنین باید به صحبت‌های بیماران و مراجعه‌کنندگان به دقت گوش دهد تا نیازهای آنها را درک و به درستی راهنمایی‌شان کند.

مهارت ریاضی

از آنجایی که نسخه خوان دائما با شمارش قرص‌ها و ترکیب‌های متفاوت داروها سر و کار دارد، باید درک مناسبی از مفاهیم ابتدایی ریاضی داشته باشد.

راه های ارتباط با جهاد دانشگاهی

مهارت مدیریت و سازمان‌دهی

تکنسین داروخانه یعنی: تعادل برقرار کردن بین مسئولیت‌های متفاوت. پس تکنسین باید مهارت سازماندهی خوبی داشته باشد تا همزمان که کارهای محوله داروساز را انجام می‌دهد، بتواند به مشتریان و بیماران هم کمک کند.

تسلط کامل برای شناخت دارو

تکنسین داروخانه نه تنها لازم است که نام داروها را بداند بلکه باید با تمام شکل‌ها و شکل‌های گوناگون دارو تسلط کاملی داشته باشد. هنگامی که به منابع دارو شناسی مراجعه شود باید به نکات نوشتن دارو، دوز دارو، شکل دارو دقت کرد؛ زیرا یکی از موارد بسیار مهم برای آگاهی و شناخت از دارو است که در دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان که به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود آموزش داده خواهد شد. همچنین اکثر داروها دارای نام های تجاری هستند و زمانی که یک پزشک اسم تجاری یک دارو را در نسخه می نویسد باید یک تکنسین با این گونه نام های تجاری آشنایی داشته باشد.

شهریه دوره تکنسین داروخانه

شهریه دوره تکنسین داروخانه در استان‌های مختلف متفاوت است و بسته به نوع برگزاری دوره دارد. به طور معمول برای دوره‌های حضوری به دلیل فراهم کردن امکانات، هزینه بیشتری نسبت به دوره آنلاین تکنسین داروخانه دریافت می‌شود. اما در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، شهریه دوره آنلاین تکنسین داروخانه در مرکز الکترونیک، به نسبت دوره حضوری، کمتر است.

توضیح هزینه شرکت در دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی

از سوی دیگر باید بدانید که هزینه دوره تکنسین داروخانه در اصفهان جهاد دانشگاهی و در آموزشگاه‌های مختلف، بسیار متفاوت است. به همین دلیل اگر به دنبال مناسبترین هزینه دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی اصفهان می‌گردید، باید از آموزشگاه‌های مختلف استعلام بگیرید. البته باید دقت کنید که صرفا دریافت هزینه کمتر نباید ملاک شما باشد؛ بلکه باید به کیفیت برگزاری دوره، مدرکی که در انتهای کار به شما داده می‌شود و مهارت‌هایی که پس از اتمام این دوره یاد می‌گیرد بیشتر از هر چیزی دقت کنید.

دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی اصفهان مناسب من است؟

با توجه به پیچیدگی و گستردگی علم داروسازی، تکنسین برای شناخت انواع داروها، نحوه و میزان مصرف و تاثیر داروها و دادن مشاوره به بیمار در مورد داروها و بیماری‌های عمومی برای شرکت در دوره آنلاین یا حضوری تکنسین داروخانه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم می‌باشد، زبان انگلیسی را حد مناسب بداند و بتواند با کامپیوتر مخصوصا نرم‌افزار آفیس کار کند. ضمن اینکه نسخه خوان، از نظر فردی باید به شدت دقیق و حساس باشد تا در خواندن نسخه و تحویل دارو به بیمار کمترین اشتباهی مرتکب نشود.

سرفصل دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی اصفهان

اشکال دارویی

دسته های درمانی داروها

فرآورده های آرایشی و بهداشتی

داروهای گیاهی

تجهیزات پزشکی

مهارت ارتباط وتعامل بین فردی

قوانین و حدود و اختیارات

نرم افزار داروخانه 

نسخه خوانی

نحوه برگزاری دوره آنلاین و حضوری تکسنین داروخانه

دوره حضوری تکنسین داروخانه اصفهان جهاد دانشگاهی در مرکز مرداویج (شماره تماس: 03136700200) و به صورت آنلاین در مرکز الکترونیک (03136254124) برگزار می‌شود. شما می‌توانید برای ثبت نام در دوره تکنسین داروخانه در اصفهان از طریق شماره تلفن‌های اعلام شده با این مراکز تماس بگیرید یا با استفاده از لینک ثبت نام، به طور مستقیم و از طریق سایت، ثبت نام دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی را به انجام برسانید.

سوالات متداول

مدرک لازم برای شرکت در دوره تکنسین داروخانه چیست؟

برای حضور در این دوره به حداقل مدرک تحصیلی دیپلم نیاز است.

دوره نسخه خوانی داروخانه به صورت حضوری است یا آنلاین؟

این دوره به صورت حضوری و آنلاین در 100 ساعت به صورت تئوری و نسخه خوانی می‌باشد.

مدرس دوره

سایر دوره های آموزشی

قبلی
بعدی

37 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید ۱۷سالم هستش رشتم هم تجربیه میخواستم ببینم امکان شرکت در این دوره رو دارم؟

 1. سلام فقط دوره ی مقدماتی آنلاینه یا با ثبت نام توی این دوره کامل آموزش میبینیم؟

  1. به دلیل شرایط کرونایی و تعطیلی اجباری مراکز آموزشی، در تاریخ هایی که از سوی دولت اعلام میشه امکان پاسخگویی تلفنی از سوی مراکز ممکن نیست.

  1. با سلام و وقت به خیر.
   دوست عزیز برای هماهنگی جهت مهلت ثبت نام به صورت حضوری (مرکز مرداویج) و آنلاین (مرکز الکترونیک) با شماره های درج شده تماس بگیرید.
   موفق و پیروز باشید

  1. سلام . قیمت دوره آموزشی تکنسین داروخانه ۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان هست. خواهش میکنم . خوشحالیم از رضایت شما

  1. با سلام و وقت به خیر.
   دوست عزیز برای هماهنگی جهت زمان برگزاری دوره تکنسین داروخانه با شماره های مراکز الکترونیک و مرداویج که در سایت قرار داده شده است تماس بگیرید.

 2. سلام این دوره بین المللی هم هست؟ یعنی برای کمک به اشتغال در خارج از ایران هم استفاده میشه؟

  1. با سلام دوست عزیز. مدارکی که پایان دوره داده به فراگیران داده میشود. معتبر و قابل ترجمه است.

 3. سلام میخواستم بپرسم با مدرک مقدماتی هم میشه مشغول به کار شد یا حتما باید دو دوره مقدماتی و پیشرفته رو باهم شرکت کنیم

  1. با سلام و احترام . لطفا برای کسب اطلاعات دقیق با شماره های درج شده برای مراکز برگزاری تماس بگیرید.

  1. با سلام و احترام. دوست عزیز لطفا برای اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام دوره حضوری با مرکز مرداویج تماس بگیرید.

  1. با سلام و احترام
   جهاد دانشگاهی تنها برگزار کننده دوره است و بعد از پایان دوره به شما یک مدرک معتبر و قابل ترجمه داده میشود. برای اشتغال، تعهدی داده نمیشود.

  1. با سلام و احترام
   در صورت تمایل به شرکت در دوره آموزش تکنسین داروخانه به صورت آنلاین با مرکز الکترونیک و به صورت حضوری با مرکز مرداویج، تماس بگیرید.

  1. با سلام و احترام
   برای دوره های آنلاین، گواهی نامه های دیجیتال صادر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی