Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دوره دستیار دندانپزشک

دوره آموزش دستیار دندانپزشک

مدت زمان (ساعت):

128

گواهینامه پایان دوره:

دارد

نوع دوره:

حضوری, آنلاین

شهریه (تومان):

حضوری 2.950.000 | آنلاین 2.400.000

مراکز برگزاری دوره:

مرکز مرداویج, مرکز آموزش الکترونیک

3.7/5 - (70 امتیاز)

دوره آنلاین دستیار دندانپزشک در اصفهان جهاد دانشگاهی به دلیل اهمیت شغلی یکی از دوره‌های مورد استقبال مردم می‌باشد. در ادامه این صفحه از سایت جهاد دانشگاهی اصفهان به توضیحاتی در مورد ویژگی‌های دستیار کنار دندانپزشک خواهیم پرداخت و در ادامه به سرفصل ها و شرایط ثبت نام دوره دستیار دندانپزشک خواهیم پرداخت. ثبت نام دوره آنلاین دستیار کنار دندانپزشک در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان طی 128 ساعت آموزشی به صورت نظری و عملی و 120 ساعت کارورزی اختیاری برگزار می‌گردد .دوره دستیار کنار دندانپزشک جهاد دانشگاهی به دو صورت حضوری در مرکز مرداویج و آنلاین (وبینار) در مرکز الکترونیک جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار می‌گردد.

دستیار دندانپزشک کیست و چه وظایفی دارد؟

دستیار دندانپزشک به عنوان عضو حیاتی و مهم تیم دندانپزشکی هم به پزشک و هم به بیمار خدمت و کمک می‌کند. محدوده وظایف دستیار بسته به محل کار تعریف شده و طیف وسیعی را شامل می‌شود. تقریبا همه دستیاران دندانپزشک در مطب یا کلینیک دندانپزشکی و زیر نظر دندانپزشک فعالیت می‌کنند.

11 مورد از اصلی ترین وظایف دستیار دندانپزشک

دستیار کنار دندانپزشک هم به کارهای دفتری مطب می‌رسد، هم با بیمار همراهی می‌کند و هم تحت‌ نظر دندانپزشک بخشی از فرآیند درمان را بر عهده می‌گیرد. اصلی‌ترین مسئولیت شامل:

 • کمک به بیمار برای راحت نشستن روی صندلی دندانپزشکی و آماده کردن او برای شروع درمان
 • استریل کردن وسایل دندانپزشکی
 • آماده‌سازی محیط کار با چیدن و مرتب کردن وسایل و مواد دندانپزشکی پیش از شروع درمان
 • کمک به دندانپزشک (دادن وسایل به او، آوردن مواد، مخلوط کردن و …)
 • خشک نگه‌داشتن دهان بیمار با شلنگ ساکشن یا وسایل دیگر
 • برداشتن بخیه
 • آموزش به بیمار در مورد بهداشت دهان
 • انجام عکس برداری با اشعه X و پیگیری امور آزمایشگاهی تحت‌نظر دندانپزشک
 • ثبت فرآیند درمان
 • وقت دادن به بیمار و تشکیل پرونده
 • ارائه صورتحساب به بیمار و پیگیری پرداخت

ویژگی افراد در ثبت نام دوره دستیار دندانپزشک

ویژگی ها و مهارت های فردی مورد نیاز برای شرکت در دوره دستیار دندانپزشک

 • مهارت بین‌فردی و همدلی

دستیار کنار دندانپزشک وقت زیادی را با بیمار می‌گذارند، بنابراین لازم است که آمادگی کار با همه نوع بیمار را داشته باشد؛ بیماران عصبی یا آنهایی که درد دارند. داشتن شخصیتی آرام و خوشایند باعث می‌شود بیمار با احساس آرامش بیشتر آماده درمان شود.

 • مهارت ارتباطی و کار تیمی

همکاری و دوستی یکی از الزامات کار در مطب است که باعث می‌شود کارکنان به بیشترین میزان کارایی خود برسند و خدمت مطلوب‌تری به بیمار ارائه دهند. دستیار دندانپزشک باید عضوی از تیم و از لحاظ ارتباطی فردی فعال باشد و از این مورد از موارد لازم برای افراد متقاضی در ثبت نام دوره آنلاین دستیار کنار دندانپزشک در اصفهان می‌باشد.

 • مهارت تکنولوژیک

دستیار دندانپزشک باید توانایی کار با ابزارهای تکنولوژیک را داشته باشد؛ مثل شناخت تجهیزات و کار با آنها، استریل کردن درست وسایل، کار با مواد شیمیایی.

 • جزئی نگری

سلامت و امنیت بیمار تا حد زیادی بستگی به دقت نظر دستیار دندانپزشک دارد. آشنایی کامل با پروتکل‌های درمانی و تبعیت جز به جز از قوانین از دیگر موارد لازم در ثبت نام دوره دستیار کنار دندانپزشک می‌باشد.

 • مهارت مدیریت و سازمان‌دهی

دستیار باید تجهیزات و مواد مورد نیاز دندانپزشک را پیش از شروع کار مهیا کرده و در دسترس او قرار دهد. در حین کار نیز باید در کنار دندانپزشک باشد و وسایل مورد نیاز را در اختیارش قرار دهد. ضمن اینکه باید همگام با پزشک فرآیند درمانی بیمار را ثبت و در پرونده او نگه دارد. در صورتی که بیمار نیاز به کمک اورژانسی داشت، دستیار دندانپزشک حاضر باشد و به او کمک کند یا بخشی از فرآیند را بر عهده گیرد.

راه های ارتباط با جهاد دانشگاهی

وظایف اعلامی در دوره دستیار کنار دندانپزشک

یک دستیار کنار دندانپزشک که از مهارت بالایی برخوردار است، عضو بسیار مهمی در تیم دندانپزشکی تلقی می شود.کاهش اضطراب بیماران، اخذ تصمیم های به موقع، ساده کردن فرایندهای درمانی و افزایش کیفیت درمان از وظایف و موارد آموزش تئوری در دوره آنلاین دستیار کنار دندانپزشک در اصفهان می باشند.در این حرفه به ایثار، مسئولیت پذیری و آموزش مستمر نیاز می باشد.
تنها کسب دانش و مهارت برای تبدیل شدن به یک دستیار نیز کافی نیست بلکه باید تبدیل به یک حرفه شده، تمام اعمال و سخنان در این زمینه حائز اهمیت خواهد بود.به طور کلی انتظار جامعه از فردی که در حوزه بهداشت و درمان کار می کند بیش از افراد شاغل در سایر زمینه ها می‌باشد.

آموزش جلب اعتماد در دوره دستیار کنار دندانپزشک

برای آن که اعتماد بیماران را به دست آورید باید:

 1. از سلامت کافی برخوردار بوده: برای برخورداری از سلامت، باید به اندازه کافی استراحت کنید ، غذای مناسبی میل نمایید و برای دستیابی به تناسب اندام به حد کافی ورزش نمایید .
 2. معاشرت صحیحی با آنان داشته باشید: برای معاشرت صحیح با بیماران به جزئیات شخصی خود توجه داشته باشید . به عنوان مثال هر روز دوش بگیرید، از اسپری های ضد عرق استفاده کنید و بهداشت دهان خوبی داشته باشید .از ادکلن با عطر بیش از اندازه استفاده نکنید.از مصرف دخانیات خودداری کنید زیرا بوی آن بر روی موها و لباس های شما باقی خواهد ماند.
 3. پوشش مناسبی بر تن کنید: لباس شما باید تمیز و عاری از چین و چروک باشد.ملاحظات مربوط به کنترل عفونت باید در پوشش دستیار دندانپزشک مورد توجه قرار گیرد.

نکات مهم ظاهری حرفه ای در دوره دستیار دندانپزشک

نکات مهم ظاهری حرفه ای در دوره دستیار کنار دندانپزشک

 1. روپوش تمیز و اطو شده
 2. کفش مناسب و تمیز
 3. موها نباید بر روی پیشانی یا صورت قرار گیرند.
 4. اجتناب از طلا و جواهر
 5. ناخن های تمیز و کوتاه
 6. ناخن مصنوعی نباید استفاده شود ، زیرا می تواند منبعی برای باکتری ها باشد.
 7. حداقل استفاده از عطر و ادکلن
 8. عدم استفاده از دخانیات
 9. عدم آرایش یا حداقل آرایش
 10. اجتناب از تاتو، لاک ناخن و آرایش مو
 11. بهداشت دهان خوب

همکاری گروهی و کار تیمی در محیط دندانپزشکی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. دستیار کنار دندانپزشک باید داوطلبانه کار همکاران غایب خود را قبول کرده و به دیگران کمک کند تا وظایف خود را انجام دهند. هنگامی که در محل کار دندانپزشکی، دستیاران متعددی وجود دارند هر یک باید بتوانند جای دیگران را در موارد لازم پر کنند.

شرایط ثبت نام دوره آنلاین دستیار دندانپزشک در اصفهان

دستیار کنار دندانپزشک باید از شوق و انگیزه کافی برخوردار بوده، از انتقاد بی مورد به دیگران بپرهیزد و همواره آماده کمک کردن به دیگران باشد . مسئولیت پذیری دستیار کنار دندانپزشک در محیط کار در درجه اول شامل : حاضر شدن به موقع در محیط کار ، ماندن در محیط کار در تمام شیفت کاری، همکاری با سایر افراد تیم دندانپزشکی و عدم درخواست ترک کردن زودهنگام محیط کار می باشد.

شرایط ثبت نام در دوره دستیار دندانپزشک جهاد دانشگاهی اصفهان چیست

 1. مورد اعتماد بودن: تمام سخنان و کارهایی که در مطب دندانپزشکی انجام می شود باید محرمانه باقی بماند.دستیار کنار دندانپزشک به بسیاری از اطلاعات شخصی و مالی بیماراران دسترسی دارد.این اطلاعات باید محرمانه تلقی شود و به هیچ عنوان با دیگران مطرح نگردد ، زیرا عواقب قانونی خواهد داشت.
 2. ویژگی های شخصی: بسیاری از بیماران از آمدن به مطب یا کلینیک دندانپزشکی هراس دارند و دچار استرس می شوند.
 3. درک نیاز‌های بیمار: عاطفه داشته باشد. واژه درست را در زمان مناسب بکار گیرد و صادق و صمیمی باشد.

هزینه دوره آنلاین دستیار دندانپزشک در اصفهان

هزینه دوره آنلاین دستیار دندانپزشک در اصفهان بستگی به عوامل مختلفی دارد. برای مثال تعداد ساعت‌های برگزاری این دوره و نحوه برگزاری آن بر روی قیمت دوره آموزشی دستیار دندانپزشک تاثیرگذار خواهد بود. مزیتی که شرکت در این دوره به صورت آنلاین دارد این است که هزینه دوره آنلاین دستیار دندانپزشک کمتر از دوره حضوری آن می‌باشد.

مدرک دستیار دندانپزشکی جهاد دانشگاهی

پس از شرکت در دوره آنلاین دستیار دندانپزشک در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان مدرک یا گواهینامه ای برای شما صادر می‌شود. این گواهی معتبر بوده و شما می‌توانید با استفاده از آن، وارد بازار کار شوید. نکته مهم اینجا است که مدرک دوره آنلاین و حضوری دستیار دندانپزشکی جهاد دانشگاهی دارای قابلیت ترجمه و مورد قبول قوه قضاییه است. در نتیجه می‌توانید به عنوان یک مهارت بین المللی، به دوره آموزش دستیار دندانپزشک نگاه کنید.

سرفصل دوره آنلاین دستیار دندانپزشک جهاد دانشگاهی اصفهان

اخلاق حرفه ای و روابط اجتماعی

دهان و دندان

منشی گری

بهداشت و کنترل عفونت 1

کنترل عفونت 2

تجهیزات و حفظ و نگهداری از آنها

ظهور و ثبوت فیلم و حفاظت در برابر اشعه

CPR و اورژانس های رایج در دندانپزشکی

دستیار کناردندانپزشک و دندانپزشکی ترمیمی

دستیار کناردندانپزشک و درمان های اندو

دستیار کناردندانپزشک و دندانپزشکی کودکان

دستیار کناردندانپزشک و درمان های پروتز

دستیار کناردندانپزشک وو درمان های جراحی دهان،فک و صورت

دستیار کناردندانپزشک و درمان های ارتودنسی

دستیار کناردندانپزشک و درمان های پریودنتیکس

نحوه ثبت نام دوره دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی

برای ثبت نام دوره آنلاین دستیار کنار دندانپزشک جهاد دانشگاهی اصفهان می‌توانید با مراکز برگزارکننده این دوره تماس بگیرید. دوره دستیار دندانپزشک در اصفهان جهاد دانشگاهی در مرکز آموزشی مرداویج (03136700200) و دوره آنلاین دستیار دندانپزشک اصفهان جهاد دانشگاهی در مرکز آموزش الکترونیک (03136254124) برگزار می‌گردد. همچنین می‌توانید با فشردن دکمه ثبت نام در دوره، به طور مستقیم به فرم ثبت نام دوره دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی دسترسی پیدا کرده و فرایند ثبت نام خود را به صورت آنلاین طی کنید.

سوالات متداول

شرایط ثبت نام در دوره دستیار دندانپزشکی چیست؟

برای ثبت نام در این دوره که به دو صورت انلاین و حضوری برگزار می‌شود لازم است که دستیار یکسری ویژگی های رفتاری و ظاهری را داشته باشد.

چرا ثبت نام در دوره دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی اصفهان؟

دوره دستیاری کنار دندانپزشک جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به دو صورت آنلاین و حضوری با 120 ساعت آموزش به صورت عملی و نظری برگزار می‌شود

سایر دوره های آموزشی

قبلی
بعدی

11 پاسخ

 1. سلام دوره ی بعدی زمانش کیه؟ از مرداد بذارین.بعدش برا کاراموزی کجاسرکار میریم چقدر دستمزد میگیریم؟

  1. سلام دوست عزیر . دور ه های دستیار دندانپزشک فقط برای افراد بالای 18 سال هست.

 2. سلام برای اینکه دستیار دندون پزشک بشیم نیازه که رشتمون انسانی باشه؟؟
  یا با هر رشته ای میتونیم مدرکشو بگیریم؟؟

 3. سلام وخسته نباشید دوره جدید در سال ۱۴۰۲ چه زمانی ثبت نام وشروع میشه هزینه ها رو لطفا بفرمایید.

  1. سلام دوست عزیز. برای پاسخ سوالات خود را مرکز مرداویج تماس بگیرید با شماره 03136700200 الی 205

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی