Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
کاربرد فتوشاپ در بازار کار
فهرست مطالب

کاربرد فتوشاپ در بازار کار

در دنیای امروز پیدا کردن یک شغل مناسب بسیار سخت شده است؛ با این حال ‌می‌توانید با یادگیری یک مهارت خوب، مسیر کسب درآمد را برای خود ساده‌تر کنید. فتوشاپ یکی از پرکاربردترین مهارت‌های روز است که با یادگیری آن شما ‌‌می‌توانید خیلی راحت برای خودتان شغل پیدا کنید. در این مقاله از جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ‌‌می‌خواهیم به بررسی کاربرد فتوشاپ در بازار کار بپردازیم و شیوه‌های کسب درآمد از این نرم افزار را به شما آموزش دهیم.

 نرم افزار فتوشاپ چیست؟

نرم افزار فتوشاپ در میان عامه مردم به یک ابزار برای ویرایش عکس مشهور شده است؛ اما در واقع یم ابزار همه کاره برای انجام کارهای مختلف گرافیکی است که ‌‌می‌تواند به شما امکان طراحی پیکسلی و کار در حوزه‌های مختلف را بدهد. این نرم افزار توسط شرکت Adobe منتشر شده و در کل دنیا کاربرد دارد. به همین دلیل ‌‌می‌توان گفت که بازار کار فتوشاپ تنها به داخل کشور محدود نمی‌شود و با یادگیری این مهارت، ‌‌می‌توانید شغل‌های بین المللی به دست آورید.

بهترین حوزه های کسب درآمد در بازار کار فتوشاپ

امروزه بیشتر افراد با کاربرد فتوشاپ در بازار کار عکاسی یا آتلیه آشنا هستند و تصور ‌‌می‌کنند که این نرم افزار تنها در چنین مواردی کاربرد دارد. اما باید بدانید که بازار کار فتوشاپ بسیار گسترده‌تر از این مورد است و ‌‌می‌توان حوزه‌های بسیار زیادی را نام برد که این نرم افزار در آن‌ها به کار ‌‌می‌رود. از مهمترین بخش‌ها برای رسیدن به درآمد از طریق Photoshop ‌‌می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی 14 حوزه برای کسب درآمد از طریق نرم افزار فتوشاپ

طراحی وب سایت

امروزه بیشتر افراد ترجیح ‌‌می‌دهند که برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین به سراغ طراحی وبسایت بروند؛ یکی از مهارت‌هایی که ‌‌می‌تواند شما را به یک طراح سایت حرفه‌ای تبدیل کند، دانستن فتوشاپ است. با این حال حتی بدون اطلاع از طراحی سایت و صرفا از طریق آشنایی با photoshop ‌‌می‌توانید در این زمینه به درآمد برسید. زیرا هر سایت نیاز به پروتوتایپ، وایرفریم، آیکون، تصویر یا دیگر طراحی‌های گرافیکی دارد که همگی با استفاده از این نرم افزار همه کاره قابل انجام هستند. اما اگر ‌‌می‌خواهید درآمد خود را در این حوزه افزایش دهید، توصیه ما این است که در کلاس آموزش طراحی وب سایت در اصفهان شرکت کنید.

کاربرد فتوشاپ در بازار کار گرافیک

کاربرد فتوشاپ در بازار کار گرافیک بسیار شناخته شده است و بسیاری از دانشجویان یا هنرآموزان این رشته، به طور کامل به این نرم افزار تسلط دارند. از سوی دیگر امروزه شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی برای انجام امور مختلف، نیاز به گرافیست دارند. به همین دلیل یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق فتوشاپ، این است که مدرک گرافیک بگیرید و در این شرکت‌های تبلیغاتی یا دیجیتال مارکتینگ استخدام شوید.

کار در حوزه های تبلیغاتی

یکی دیگر از حوزه‌های کسب درآمد در بازار کار فتوشاپ که بسیار پرکاربرد است، تبلیغات نام دارد. شما ‌‌می‌توانید با طراحی بنرهای تبلیغاتی، کارت ویزیت، طراحی پوستر، تراکت، بروشور و کاتالوگ‌های معرفی محصول یا حتی تبلیغات اینترنتی، در این حوزه به درآمد برسید. تنها عنصری که در این زمینه نیاز خواهید داشت، خلاقیت بسیار بالا است که در ترکیب با ویژگی‌هایی مانند ریزبینی ‌‌می‌تواند تا حد زیادی به موفقیت شما کمک کند.

طراحی لوگو

یک کاربرد فتوشاپ در بازار کار مربوط به طراحی لوگو است که بسیاری از افراد در دنیای امروز از این طریق کسب درآمد ‌‌می‌کنند. مزیت متخصص شدن در حوزه طراحی لوگو، این است که شما دیگر به مرزهای کشور محدود نخواهید بود و ‌‌می‌توانید پروژه‌های خارجی هم دریافت کنید. علاوه بر این، اگر در این زمینه حرفه‌ای شوید، ‌‌می‌توانید لوگوی سازمان‌های مشهور را طراحی یا اصلاح کرده و به این ترتیب درآمد خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

روتوش تصاویر

اصلیترین کاربرد فتوشاپ در بازار کار مربوط به روتوش تصاویر است که در بیشتر آتلیه‌ها کاربرد دارد. حتی اگر هدفتان از یادگیری فتوشاپ، ورود به بازار کار نباشد، ‌‌می‌توانید به راحتی از این مهارت برای زیباتر شدن عکس‌های خود استفاده کنید. تنها کافی است در دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی شرکت نمایید تا مهارت‌های لازم برای بهبود کیفیت تصاویر یا اعمال تغییرات جزئی بر روی آن‌ها را به دست آورید. حتی اگر یک آنلاین شاپ دارید، با یادگیری این مهارت ‌‌می‌توانید تصاویر بهتری بگیرید و مشتری‌های بیشتری را به خود جذب کنید.

کاربرد فتوشاپ در بازار کار طراحی پستهای شبکه‌های اجتماعی

در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی جای زیادی در زندگی مردم پیدا کرده اند و به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال طراحی پست‌های جذاب هستند. به همین دلیل کاربرد فتوشاپ در بازار کار طراحی پست برای شبکه‌های اجتماعی بیش از پیش گسترده شده و افراد زیادی در این زمینه کار ‌‌می‌کنند. شما ‌‌می‌توانید یک تم برای صفحه پیشنهاد دهید، استوری طراحی کنید، کاور پست بسازید یا اینکه فیلم‌های کوتاه را ادیت کرده و به صاحبان کسب و کار در جذب بیشتر مشتریان کمک کنید. اگر بتوانید در دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور هم شرکت کنید، بدون شک توانایی شما در طراحی پست‌های جذاب بالاتر خواهد رفت.

طراحی بسته بندی

یکی از چالش‌های اصلی تولیدکنندگان در جذب مشتری و فروش محصول، داشتن یک بسته بندی جذاب و کارآمد است. بنابراین در بازار کار فتوشاپ برای افرادی که بتوانند یک بسته بندی خلاقانه را طراحی کرده و اطلاعات لازم را بر روی آن درج کنند، ارزش زیادی قائل ‌‌می‌شوند. دقت داشته باشید که اگر ‌‌می‌خواهید به درآمد بیشتری در این حوزه برسید، نیاز است که پا را از بسته بندی‌های معمول مستطیلی یا مربعی فراتر گذاشته و به سراغ شکل‌های هندسی جذاب برای بسته بندی وسایل مختلف بروید. در این زمینه نیاز است که طراحی‌های خلاقانه را ببینید تا بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید.

طراحی فونت

یک کاربرد فتوشاپ در بازار کار که معمولا کمتر به آن توجه ‌‌می‌شود، طراحی فونت با استفاده از این نرم افزار پرکاربرد است. به طور معمول افرادی که در زمینه طراحی لوگو کار ‌‌می‌کنند، فونت‌های اختصاصی و خلاقانه‌ای را طراحی خواهند کرد؛ اما این فونت‌ها تنها به حروف مربوط به نام برند محدود ‌‌می‌شوند. اگر شما بتوانید همه حروف الفبا و اعداد را با این فونت طراحی کرده و در پلتفرم‌های مختلف انتشار دهید، قطعا به درآمد زیادی در این زمینه خواهید رسید. البته طراحی فونت کار چندان ساده‌ای نیست و نیاز به شرکت در دوره آموزشی فتوشاپ پیشرفته دارد.

طراحی ست اداری

در دنیای امروز، داشتن پرستیژ و شخصیت اجتماعی برای برندها بسیار اهمیت دارد و یکی از روش‌های رسیدن به این هدف، طراحی ست اداری است. به همین دلیل کاربرد فتوشاپ در بازار کار به این حوزه هم رسیده و ‌‌می‌تواند به شما در کسب درآمد از این طریق کمک کند. به طور معمول ست‌های اداری شامل موارد مختلفی مانند کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه، تقویم یا سررسید ‌‌می‌شوند. بنابراین شما باید در همه این زمینه‌ها نمونه کار داشته باشید تا بتوانید با شرکت‌های بزرگ همکاری کرده و درآمد خوبی را به دست آورید.

کاربرد فتوشاپ در بازار کار کتاب

در حوزه کتاب هم افرادی که فتوشاپ بلد هستند، ‌‌می‌توانند درآمد زیادی به دست آورند. برای مثال شما ‌‌می‌توانید یک جلد جذاب را برای کتاب‌هایی در حوزه‌های مختلف طراحی کرده یا پیشنهاداتی را برای صفحات کتاب ارائه دهید. در صورتی که بتوانید خوب و سریع کار کنید، ناشران از کار شما استقبال خواهند کرد و ‌‌می‌توانید در این حوزه مشغول به فعالیت شوید.

طراحی کارت پستال

یکی دیگر از حوزه‌های مربوط به بازار کار فتوشاپ، طراحی کارت پستال یا کارت تبریک است. شما ‌‌می‌توانید این طرح‌ها را در قالب موکاپ یا به صورت چاپی ارائه دهید و به فروش برسانید. همچنین در مناسبت‌هایی مانند عید نوروز یا ماه رمضان، بسیاری از ادارات بزرگ به دنبال فردی هستند که بتواند یک کارت پستال اختصاصی برای آن‌ها طراحی کند. در نتیجه از این طریق ‌‌می‌توانید به راحتی کسب درآمد کنید.

طراحی کاراکتر

یکی از جنبه‌های تبلیغاتی که به جذب مشتری کمک زیادی ‌‌می‌کند، مربوط به طراحی کاراکترهای انیمیشنی یا کاریکاتوری است که با استفاده از فتوشاپ امکانپذیر است. شما ‌‌می‌توانید کاراکترهای دوبعدی دلخواه خود را با استفاده از این نرم افزار بسازید و حتی آن‌ها را در یک انیمیشن کوتاه به نمایش بگذارید.

تدریس فتوشاپ

یکی دیگر از حوزه‌های پردرآمد در بازار کار فتوشاپ، مربوط به تدریس است؛ زیرا امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که این نرم افزار را یاد بگیرند. در نتیجه اگر شما بتوانید به خوبی بخش‌های مختلف را تدریس کرده و مدرک معتبری هم در این زمینه داشته باشید، فعالیت در حوزه تدریس برایتان مفید خواهد بود. حتی ‌‌می‌توانید دوره‌های آفلاین را ضبط کرده و بفروشید تا بدون نیاز به تشکیل دادن کلاس‌های حضوری به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

کاربرد فتوشاپ در بازار کار دیجیتال پینتینگ

نقاشی دیجیتال یا دیجیتال پینتینگ یکی از حوزه‌های جذاب در بازار کار فتوشاپ است که برای علاقه مندان به این بخش از هنر بسیار کاربرد دارد. شما ‌‌می‌توانید با استفاده از یک قلم نوری، به راحتی هر ایده‌ای را که در ذهن دارید نقاشی کرده و بدون نیاز به انجام کارهایی مانند ترکیب کردن رنگ یا داشتن بوم و قلم مو، به راحتی یک اثر ماندگار از خود به جای بگذارید. این نقاشی‌های دیجیتال برای افرادی که ‌‌می‌خواهند یک گارد گوشی جذاب داشته باشند یا به دنبال یک تبلیغ منحصر به فرد ‌‌می‌گردند، بسیار جذاب خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کاربرد فتوشاپ در بازار کار پرداختیم. همانطور که دیدید دنیای photoshop بسیار گسترده است و ‌‌می‌توان از طریق آن به درآمد زیادی رسید. تنها کافی است که آموزش فتوشاپ را در یک آموزشگاه معتبر شروع کنید که مدرکی با اعتبار زیاد به شما ارائه ‌می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ‌می‌توانید مقاله راهنمای انتخاب بهترین دوره آموزش فتوشاپ را مطالعه کنید.

سوالات متداول

کاربرد فتوشاپ در بازار کار معماری چیست؟

یکی از کاربردهای اصلی فتوشاپ در معماری مربوط به پست پروداکشن یا شیت بندی است که ‌می‌تواند به شما کمک کند تا طرح‌ها و ایده‌های خود را پرزانته کنید.

بازار کار فتوشاپ در کشورهای دیگر چگونه است؟

همانطور که گفتیم فتوشاپ یک فعالیت بین المللی است که در بازه زمانی 5 ساله گذشته، در دنیا بسیار رشد کرده است. در صورتی که یاد بگیرید با شرکت‌ها یا افراد خارجی ارتباط گرفته و پروژه دریافت کنید، ‌می‌توانید از طریق این نرم افزار به درآمد دلاری برسید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی