Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
فهرست مطالب

آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟ مدت زمان یادگیری چقدر است؟

یادگیری زبان فرانسه سخت است؟ مدت زمان یادگیری زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسوی یکی از فرصت‌هایی است که می‌تواند مقاصد مهاجرتی شما را افزایش داده و فرصت‌های جدیدی را پیش رویتان قرار دهد. با این حال خیلی از افراد این تصور را دارند که یادگیری زبان فرانسه برای ایرانیان سخت است. به همین دلیل در این مقاله از سایت جهاد دانشگاهی می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟ چقدر طول میکشد تا زبان فرانسوی را یاد بگیریم؟

یاد گرفتن زبان فرانسوی برای ایرانیان سخت است؟

به طور کلی می‌توان گفت که اگر زبان فرانسوی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده‌اید، یادگیری آن برایتان دشوار است؛ زیرا کلمات، تلفظ‌ها و ساختارهای بسیار متفاوتی نسبت به زبان فارسی دارد. اما برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و می‌خواهند فرانسه را به عنوان زبان سوم یاد بگیرند، یاد گرفتن این زبان آسان‌تر خواهد بود.

تنها کافی است که یک دوره آموزش زبان فرانسه خوب و باکیفیت پیدا کنید که از روش اصولی برای آموزش این زبان استفاده می‌کند. با توجه به این مورد، می‌توان گفت که فرانسوی از نظر میزان سختی، با انگلیسی برابری می‌کند؛ اما در مقایسه با زبان‌هایی مانند ایتالیایی و اسپانیایی سخت‌تر است. بنابراین زبان فرانسوی از نظر میزان سختی، در درجه متوسط قرار دارد.

مقایسه زبان فرانسوی و انگلیسی

مقایسه زبان فرانسوی و انگلیسی

همانطور که گفتیم، زبان فرانسوی بسیار به زبان انگلیسی نزدیک است؛ یعنی خیلی از افراد انگلیسی زبان، برای انتخاب زبان دوم خود، به سراغ فرانسوی می‌روند. حتی در خیلی از کشورهای انگلیسی زبان هم بخش زیادی از مردم، به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. زیرا اصطلاحات رایج انگلیسی بیشتر از زبان فرانسوی نشات گرفته‌اند و محاوره این دو زبان شباهت زیادی به هم دارد.

نکات مهم قبل از یادگیری زبان فرانسوی

شاید اگر آموزش زبان فرانسوی را از آموزشگاه‌ها شروع کنید، این حس برایتان به وجود آید که اصلا نمی‌توانید این زبان را یاد بگیرید. اما با تغییر دیدگاه خود، می‌توانید فرایند یادگیری زبان فرانسه را کوتاه‌تر کنید. مهمترین نکاتی که قبل از یادگیری فرانسه باید بدانید، عبارتند از:

  • داشتن یک پیش زمینه خوب از زبان فرانسه

با ورود به دوره آموزش زبان فرانسوی، شما در نقطه صفر قرار ندارید؛ به خصوص اگر قبلا بر زبان انگلیسی تسلط داشته‌اید. زیرا بسیاری از کلمات و اصطلاحات فرانسوی با انگلیسی مشترک هستند و می‌توانند سرعت شما را در یادگیری این زبان افزایش دهند.

  • نبود استثناهای زبانی در فرانسوی

شاید بتوان گفت که زبان فرانسوی، کمترین استثنائات را در میان زبان‌های مختلف دارد؛ همین موضوع می‌تواند یادگیری قواعد و گرامر این زبان را برای شما ساده‌تر کند. همچنین در مورد تلفظ این زبان هم تنها کافی است که خودتان را در معرض شنیدن زبان فرانسوی قرار دهید تا مشکلتان خیلی زود برطرف شود.

یادگیری زبان فرانسه چند سال طول میکشد؟

اگر قصد یادگیری زبان فرانسوی را دارید، باید تخمینی از مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری این زبان داشته باشید. عوامل زیادی می‌توانند بر روی این زمان اثر بگذارند؛ اما بر اساس بررسی سازمان‌های جهانی، اگر شما روزانه 3 ساعت زمان برای مطالعه زبان فرانسه بگذارید، حدود 14 ماه زمان می‌برد تا به سطح متوسط برسید.

بر این اساس، اگر مدت زمان مطالعه خود را به 4 ساعت در هفته کاهش دهید، ممکن است رسیدن به سطح متوسط 4 تا 6 سال زمان ببرد. بنابراین هر چقدر ساعت مطالعه روزانه خود را افزایش دهید، زودتر به نتیجه خواهید رسید؛ برای مثال افرادی که روزانه 8 ساعت مطالعه مداوم دارند، می‌توانند در عرض 3 ماه به سطح متوسط زبان فرانسه برسند.

توصیه هایی برای کوتاهتر شدن زمان یادگیری زبان فرانسه

اگر می‌خواهید سختی یادگیری زبان فرانسه برایتان کمتر شود و در مدت کمتری بر آن مسلط شوید، می‌توانید به توصیه‌های زیر عمل کنید:

توصیه هایی برای کوتاهتر شدن زمان یادگیری زبان فرانسه

  • زمان بیشتری را به مطالعه زبان فرانسوی اختصاص دهید.
  • روزانه از طریق مطالعه کتاب یا گوش دادن به پادکست، ورودی زبان فرانسوی داشته باشید.
  • در صورت امکان به کلاس مکالمه زبان فرانسوی بروید تا هر روز ناچار به صحبت کردن شوید.
  • در صورت تمایل، زبان فرانسوی را به صورت خصوصی یاد بگیرید تا زودتر مشکلاتتان برطرف شود.
  • به جای شروع کردن از گرامر و قواعد دستوری، یادگیری را از شیوه صحبت کردن شروع کرده و مانند کودکان، به زبان مسلط شوید.
  • بهترین منابع یادگیری زبان فرانسه را بشناسید و از آنها استفاده کنید.
  • مداومت داشته باشید و با برنامه ریزی پیش بروید تا زودتر به نتیجه برسید.

سخن پایانی

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که آیا یادگیری زبان فرانسوی سخت است یا نه؟ همچنین مدت زمان یادگیری این زبان را هم بررسی کردیم و گفتیم که چقدر طول می‌کشد تا در فرانسوی به سطح متوسط برسیم؟ در صورتی که به دنبال یک آموزشگاه معتبر برای یادگیری زبان فرانسوی هستید، می‌توانید در دوره آموزش زبان فرانسه در جهاد دانشگاهی اصفهان شرکت کنید. این دوره توسط بهترین اساتید برگزار شده و از روش‌های نوین آموزشی برای آن استفاده شده است.

سوالات متداول

آیا شرکت در دوره خصوصی، یادگیری زبان فرانسوی را آسان‌تر می‌کند؟

مهمترین حسن کلاس خصوصی زبان فرانسوی این است که شما می‌توانید اشکالات خود را بهتر متوجه شوید و به طور دائمی با شخصی که بر این زبان مسلط است، ارتباط دارید. اما معمولا در ابتدای مسیر توصیه می‌شود که در کلاس‌های نیمه خصوصی یا عمومی شرکت کنید تا بتوانید یک پارتنر زبان برای خودتان داشته باشید.

چگونه می‌توان زمان یادگیری زبان فرانسه را کوتاه‌تر کرد؟

داشتن مداومت و تمرین کردن دائمی به شما کمک می‌کند که در مدت کمتری زبان فرانسه را یاد بگیرید و به آن مسلط شوید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی