Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
تاثیر کلاس زبان بر کنکور
فهرست مطالب

تاثیر کلاس زبان بر کنکور

یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی برای بسیاری از افراد کنکور است؛ به همین دلیل پیدا کردن آمادگی برای پشت سر گذاشتن آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله از جهاد دانشگاهی می‌خواهیم تاثیر کلاس زبان بر کنکور را بررسی کنیم و ببینیم که شرکت کردن در این کلاس‌ها تا چه حد می‌تواند به شما در رسیدن به موفقیت در کنکور زبان کمک کند.

کمی درباره زبان کنکور

اخیرا سازمان سنجش تصمیم گرفته که دروس عمومی را از کنکور بسیاری از رشته‌ها حذف کند؛ با این حال هنوز هم افرادی که دوست دارند در آینده به عنوان دبیر زبان انگلیسی، مترجم یا تور لیدر مشغول به کار شوند، می‌توانند در کنکور زبان شرکت کنند. به طور کلی این دسته از افراد به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

همه چیز را در باره زبان کنکور بدانید

  • افرادی که کنکور زبان انگلیسی می‌دهند و می‌خواهند در رشته‌های تربیت دبیر، آموزش و مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کنند.
  • افرادی که می‌خواهند وارد رشته زبان آلمانی و مترجمی آن شوند.
  • افرادی که می‌خواهند وارد رشته زبان فرانسوی و مترجمی آن شوند.
  • افرادی که می‌خواهند در زمینه سایز زبان‌ها تحصیل کنند و زبان پایه آنها باید عربی، ترکی استانبولی، ایتالیایی، چینی، روسی یا دیگر زبان‌ها باشد.

در طی کنکور زبان، مهارت‌های مختلفی مانند واژگان، خواندن، گرامر، کاربردهای زبانی و درک مطلب سنجیده می‌شوند. باید بدانید که برای رسیدن به موفقیت در این کنکور باید دایره لغات گسترده‌ای داشته باشید و از طریق تست زدن و خواندن کتاب، مهارت‌های خود را در حوزه هر زبانی که می‌خواهید امتحان بدهید، تقویت کرده باشید. به همین دلیل است که شرکت در دوره های زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی یا دیگر دوره‌های مربوط به زبان‌های غیرانگلیسی به شما توصیه می‌شود.

علاوه بر این افرادی که قصد شرکت در آزمون ارشد را دارند، حتما باید در کلاس‌های زبان انگلیسی شرکت کنند تا آمادگی لازم برای موفقیت در کنکور را به دست آورند؛ زیرا تاثیر کلاس زبان بر کنکور ارشد بسیار چشمگیر است و می‌تواند رتبه شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد. همچنین داوطلبان کنکور دکتری هم باید علاوه بر شرکت در کلاس زبان، به سراغ کلاس های آمادگی آزمون زبان دکتری بروند تا بتوانند با موفقیت این مقطع را پشت سر بگذارند.

مزیت‌های کلاس زبان برای کنکور

برای بررسی تاثیر کلاس زبان بر کنکور باید بدانیم که شرکت در این کلاس‌ها چه مزیت‌هایی برای ما دارند. مهم‌ترین فواید شرکت در کلاس‌های زبان برای موفقیت در کنکور عبارت‌اند از:

4 مزیت کلاس زبان برای شرکت در کنکور

افزایش دایره لغات

برای اینکه بتوانید متون و سوالات را در کنکور به خوبی درک کنید، نیاز است که دایره لغات وسیعی داشته باشید. این همان چیزی است که با شرکت در کلاس زبان برایتان به دست می‌آید و به شما کمک می‌کند که حتی با وجود ندانستن معنی دقیق برخی از لغات، بتوانید منظور کلی جمله را حدس بزنید. علاوه بر شرکت در کلاس زبان، می‌توانید از روش‌هایی که ما در مقاله راه های افزایش دایره لغات انگلیسی گفته‌ایم برای بهبود این مهارت خود استفاده کنید.

یادگیری کامل گرامر

مهم‌ترین تاثیر کلاس زبان بر کنکور این است که به شما کمک می‌کند تا از پس سوالات گرامر به طور کامل برآیید. بخش زیادی از سوالات کنکور مربوط به این قسمت است و اگر نتوانید به خوبی به آنها پاسخ دهید، شانس بزرگی را از دست خواهید داد. البته امروزه بیشتر کلاس‌های زبان مهارت‌محور شده‌اند و تنها تمرکز آنها بر روی آموزش گرامر نیست؛ با این حال می‌توانند در خلال مثال‌های کاربردی شما را با این قواعد آشنا کرده و آنها را در ذهنتان ماندگار کنند. به ویژه در مورد زبان‌هایی مانند فرانسه یا آلمانی که گرامر سختی دارند، این موضوع می‌توانید کمک زیادی به شما کند. پس اگر می‌خواهید در این حوزه موفق شوید، پیشنهاد می‌دهیم در کلاس زبان فرانسه آنلاین شرکت کنید.

صرفه‌جویی در زمان مطالعه

از دیگر مزیت‌های شرکت در کلاس زبان برای موفقیت در کنکور این است که تا حد زیادی در زمان مطالعه شما صرفه‌جویی خواهد شد. زیرا با شرکت در کلاس، دیگر نیازی به مطالعات اولیه ندارید و می‌توانید بخش زیادی از زمانتان را برای تست زدن و تحلیل کنکورهای سال‌های پیش صرف کنید. دیگر تاثیر کلاس زبان بر کنکور، افزایش سرعت مطالعه تست‌ها است که باعث می‌شود شما بتوانید مفهوم آنها را در مدت کوتاه‌تری درک کرده و جواب درست را انتخاب کنید.

درک مطلب بهتر

نکته مثبت دیگری که شرکت در کلاس زبان برای کنکور دارد، این است که دیگر نگران سوالات درک مطلب نخواهید بود. زیرا در خلال این کلاس‌ها ترفندهایی به شما آموزش داده می‌شوند که حتی می‌توانید بدون نیاز به خواندن کل متن، سوالات را پاسخ و زمان کمتری را به این بخش اختصاص دهید. برای مثال در دوره زبان آلمانی آنلاین از کتاب‌هایی استفاده می‌شود که به طور هم‌زمان هر چهار مهارت را رشد می‌دهند و در عین حال شما را برای شرکت در آزمون‌های مختلف آماده می‌سازند. در نتیجه می‌توانید از این ترفندها در کنکور هم کمک بگیرید و جواب درست را حتی بدون دانستن معنای تک‌تک کلمات، انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت جهاد دانشگاهی شما را با تاثیر کلاس زبان بر کنکور زبان، ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف آشنا کردیم. باید بدانید که شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی و غیرانگلیسی تنها برای کنکور کارایی ندارد، بلکه می‌تواند در دانشگاه هم کمک زیادی به شما بکند. زیرا امروزه در بیشتر دانشگاه‌ها کتاب‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و نداشتن دانش زبانی کافی، می‌تواند شما را در فرایند تحصیل دچار مشکل کند. به همین دلیل است که شرکت در کلاس‌های زبان به همه افراد توصیه می‌شود.

سوالات متداول

بهترین کلاس زبان برای کنکور چیست؟

کلاس‌های مختلف بسته به سبک آموزشی خود از منابع متفاوتی برای آموزش زبان استفاده می‌کنند؛ اما باید بدانید که در انتخاب بهترین کلاس زبان برای موفقیت در کنکور، نیازی نیست که نسبت به منبع حساسیت زیادی داشته باشید. بلکه کیفیت آموزش و شیوه تدریس اهمیت بسیار بیشتری دارد.

برای موفقیت در زبان کنکور، به آموزشگاه‌های زبان برویم یا آموزشگاه‌های کنکور؟

در آموزشگاه‌های زبان تنها بر روی موفقیت در کنکور تمرکز نمی‌شود و آموزش زبان با اهداف عمومی‌تری انجام خواهد شد؛ در نتیجه می‌توانید در همه قسمت‌های زندگی خود از این آموزش‌ها استفاده کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی