Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
بررسی بازار کار IDCL
فهرست مطالب

با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد؟ بررسی بازار کار مدرک ICDL

امروزه خیلی از افراد به دنبال گرفتن مدرک مهارت‌های هفتگانه هستند؛ زیرا برای شرکت در بسیاری از آزمون‌های استخدامی‌ یا استخدام شدن در شرکت‌ها ضروری است. اما سوال اینجا است که بازار کار مدرک ICDL چگونه است؟ یعنی آیا تنها با داشتن این مدرک میتوان در جایی مشغول به کار شد یا خیر؟ به همین دلیل در این مقاله از سایت جهاد دانشگاهی می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد؟

بازار کار مدرک ICDL در ایران

با گرفتن مدرک ICDL شما بر روی 7 مهارت پرکاربرد تسلط پیدا می‌کنید که در مقاله دوره ICDL چیست درباره آن‌ها به طور کامل توضیح داده‌ایم. این مهارت‌ها بیشتر مربوط به نحوه استفاده از اینترنت و نرم افزار‌های پرکاربردی مانند ورد، اکسل، پاورپوینت و اکسس می‌شوند که امروزه در کشور ما نیاز‌های زیادی را برطرف خواهند کرد. بنابراین اگر می‌خواهید به این پاسخ این سوال برسید که با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد؟ پیشنهاد می‌دهیم گزینه‌های شغلی زیر را بررسی کنید:

 • کارشناس پشتیبانی فناوری اطلاعات

بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی که از کامپیوتر برای ذخیره سازی اطلاعات و بایگانی کردن آن‌ها استفاده می‌کنند، نیاز به یک کارشناس پشتیبانی فناوری اطلاعات یا IT دارند که بتواند برنامه‌های مختلف را بر روی سیتم نصب کند، آنتی ویروس مناسب را انتخاب کند، در صورت نیاز فقط به بعضی افراد خاص دسترسی دهد و کار‌هایی از این قبیل را به انجام برساند. بنابراین اگر به انجام کار‌های پشتیبانی علاقه دارید، میتوانید وارد این گزینه از بازار کار مدرک ICDL شوید.

 • تحلیلگر داده

حساب داری از راه های کسب درامد با مدرک icdl

 

اگر به نرم افزار اکسس به خوبی مسلط شده و دیگر پایگاه‌های داده را هم بشناسید، میتوانید به عنوان تحلیلگر داده کار کنید. بسیاری از شرکت‌ها برای سر . سامان دادن اطلاعات مشتریان نیاز به فردی دارند که بتواند به خوبی اطلاعات را مرتب کرده و بر اساس معیار‌های مختلف تحلیل کند تا بتوانند برنامه‌های فروش خود را تنظیم کنند. شما با داشتن مدرک ICDL میتوانید در این حیطه هم مشغول به کار شوید.

 • ساخت انواع محتوا

امروزه بسیاری از افراد برای وبسایت یا رسانه‌های اجتماعی خود نیاز به محتوای جذاب و خلاقانه دارند که یکی از حوزه‌های بازار کار مدرک ICDL است. شما میتوانید انواع مختلفی از قالب‌ها و تصاویر را با استفاده از نرم افزار پاورپوینت بسازید و برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی مختلف، در اختیار صاحبان سایت یا وبلاگ‌ها قرار دهید.

 • انجام کار‌های دانشجویی

اگر به کار‌های فریلنسری علاقه دارید، یکی از پاسخ‌هایی که میتوان به سوال ” با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد ” داد، انجام کار‌های دانشجویی است. برای مثال شما میتوانید پاورپوینت برای ارائه بسازید یا اینکه پایان نامه‌ها را ویرایش کنید. علاوه بر این، امکان انجام پروژه‌های دانشجویی با استفاده از نرم افزار اکسل هم وجود دارد که در آن شما میتوانید نمودار‌های مختلف را برای داده‌ها رسم نمایید.

 • کارشناس ورود داده

اگر به دنبال کسب درآمد با ICDL هستید پیشنهاد ما این است که به عنوان کارشناس ورود داده کار کنید؛ در این حوزه هم میتوانید از نرم افزار اکسل کمک بگیرید و هم وارد نرم افزار اکسس شوید. به این ترتیب با دقت زیادی میتوانید تعداد زیادی داده را ثبت کرده و احتمال بروز خطا را به صفر برسانید.

 • حسابداری

تحلیلگری داده از راه های کسب درامد با مدرک icdl

نرم افزار اکسل یکی از پرکاربردترین برنامه‌ها در حسابداری و مرتب کردن داده‌ها است که تسلط بر آن میتواند به راحتتر شدن فرایند حسابداری کمک کند. در صورتی که در کنار گرفتن مدرک ICDL بتوانید در دوره حسابداری ویژه بازار کار در اصفهان شرکت کنید، میتوانید وارد بازار کار مدرک ICDL شده و شغل پردرآمدی را به دست آورید.

 • بازاریابی دیجیتال

یکی دیگر از پاسخ‌هایی که میتوان به سوال با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد داد، بازاریابی دیجیتال است. در این زمینه شما میتوانید با انواع سیستم‌های کامپیوتری کار کرده و از روش‌هایی مانند بازاریابی پیامکی یا ایمیلی برای معرفی کسب و کار کمک بگیرید.

بازار کار مدرک ICDL در سازمان‌های دولتی

بازار کار مدرک icdl در جهان

علاوه بر اینکه شما میتوانید به عنوان فریلنسر و نیروی کار آزاد با استفاده از مدرک ICDL فعالیت کنید، بسیاری از سازمان‌های دولتی هم داشتن این مدرک را به یک شرط ضروری برای شرکت در آزمون‌های استخدامی‌ تبدیل کرده اند. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد، سازمان‌های زیر را بررسی کنید:

 • بانک‌ها
 • آموزش و پرورش
 • سازمان اداره امور مالیات
 • سازمان جهاد کشاورزی
 • سازمان برنامه و بودجه

در همه این موارد، شما باید پس از قبولی در آزمون استخدامی‌ یا در زمان ثبت نام در آن، مدرک مهارت‌های هفتگانه خود را ارائه دهید تا برای ورود به بازار کار، تایید صلاحیت شوید.

بازار کار مدرک ICDL در جهان

یکی از مزیت‌های گرفتن مدرک ICDL این است که در تمام سطح جهان معتبر شناخته می‌شود و با استفاده از آن میتوانید در شرکت‌های خارجی هم مشغول به کار شوید. اما سوال اینجا است که در سطح جهان، با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد؟ در این مورد میتوانید به گزینه‌های زیر فکر کنید:

 • کارشناس امور مالی
 • سیستم‌های مراقبت بهداشتی برای بایگانی داده‌ها
 • موسسات آموزشی
 • شرکت‌های تولیدکننده فناوری و نرم افزار

البته باید بدانید که تن‌ها داشتن مدرک ICDL برای پیدا کردن کار در بازار‌های جهانی کافی نیست؛ شما در درجه اول نیاز به مدرک IELTS یا TOFFLE دارید که تسلطتان را بر زبان انگلیسی نشان دهد. برای ثبت نام دوره آموزش IELTS بر روی لینک درج شده کلیک کنید. همچنین باید نرم افزار‌های کاربردی دیگری را هم یاد بگیرید که در یک حوزه خاص تبدیل به متخصص شده و در کنار مهارت‌های هفتگانه، بتوانید حوزه کاری خود را توسعه دهید.

سخن پایانی

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که با مدرک ICDL کجا میتوان کار کرد و پیشنهاد‌هایی را برای کار در شرکت‌های خصوصی، دولتی و خارجی در اختیار شما قرار دادیم. نکته مهم اینجا است که باید حتما مدرک ICDL را از یک آموزشگاه معتبر بگیرید که گواهی دارای اعتبار و قابل ترجمه را به شما ارائه دهد. جهاد دانشگاهی واحد اصفهان علاوه بر برگزاری دوره آموزش ICDL به دو صورت آنلاین و حضوری، تعداد زیادی دوره‌های آموزشی را برگزار می‌کند که فرصت‌های شما را برای ورود به بازار کار افزایش خواهد داد.

سوالات متداول

آیا تن‌ها با داشتن مدرک ICDL میتوان وارد بازار کار شد؟

بله. شما میتوانید انواع پروژه‌های دانشجویی را تن‌ها با داشتن این مدرک انجام دهید؛ اما برای افزایش درآمد خود، نیاز به توسعه مهارت‌ها خواهید داشت.

بازار کار مدرک ICDL در جهان چگونه است؟

از آنجا که این مدرک دارای اعتبار جهانی است، شما میتوانید با در دست داشتن آن و قرار دادن ترجمه مدرک در رزومه خود، شانس خود را برای به دست آوردن یک شغل افزایش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی