Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
گرفتن مدرک آیلتس چقدر طول میکشد
فهرست مطالب

گرفتن مدرک آیلتس چه مدت طول میکشد؟

گرفتن مدرک آیلتس چه مدت طول میکشد؟ این سوالی است که بسیاری از زبان آموزان که قصد شرکت در این آزمون را دارند، در زمان ثبت نام از ما می‌پرسند. به همین دلیل در این مقاله از جهاد دانشگاهی اصفهان می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که گرفتن آیلتس چقدر زمان میبرد؟ پس تا انتها با ما همراه باشید.

4 عامل موثر بر مدت زمان گرفتن مدرک آیلتس چیست؟

برای اینکه به شما بگوییم که گرفتن مدرک آیلتس چه مدت طول میکشد؟ نیاز است یک سری اطلاعات را بدانیم. به عبارت بهتر عوامل زیادی هستند که بر روی مدت زمان گرفتن IELTS تاثیر دارند که عبارتند از:

عوامل تاثیرگذار بر روی مدت زمان گرفتن مدرک آیلتس

1. سطح زبان انگلیسی شما

مهمترین عامل موثر بر روی مدت زمان گرفتن مدرک آیلتس، سطح زبان انگلیسی شما است. در صورتی که شما قبلا در دوره‌های عمومی زبان انگلیسی مانند دوره امریکن انگلیش فایل شرکت کرده و آن‌ها را به پایان رسانده باشید، قطعا زمان کمتری برای دریافت آزمون آیلتس نیاز خواهید داشت. حتی اگر پیش از این به صورت خودخوان، انگلیسی را مطالعه کرده و در سطح خوبی قرار گرفته باشید، زمان کوتاهتری تا گرفتن مدرک آیلتس نیاز خواهید داشت. در غیر این صورت نیاز است که در دوره‌های Pre IELTS یا پیش نیاز آیلتس شرکت کرده و سطح زبان خود را برای شرکت در کلاس‌های این آزمون بالا ببرید.

2. میزان تمرین شما در زمان گرفتن مدرک آیلتس

اگر می‌خواهید بدانید که گرفتن آیلتس چقدر زمان میبرد؟ باید ابتدا به این سوال پاسخ دهید که خودتان روزانه چقدر زمان برای تمرین کردن در اختیار دارید؟ واضح است که هرچه زمان بیشتری را برای تمرین مهارت‌های لازم برای شرکت در این آزمون اختصاص دهید، در زمان کوتاه‌تری امادگی کافی را به دست خواهید آورد.

3. تعداد دفعات شرکت در آزمون های ماک

شرکت در آزمون ماک یا آزمون آزمایشی آیلتس یکی از مهمترین مراحلی است که بهتر است برای گرفتن مدرک IELTS پشت سر بگذارید. هرچه آزمون‌های مشابه بیشتری را شرکت کرده باشید، با سطح سوالات و فضای آزمون بیشتر آشنا شده و به این ترتیب سریعتر می‌توانید در امتحان قبول شوید.

4. نمره مورد نظر

اگر می‌خواهید بدانید که گرفتن مدرک آیلتس چقدر طول میکشد؟ باید مشخص کنید که چه نمره‌ای نیاز دارید؟ واضح است که هرچه نمرات بالاتری نیاز داشته باشید، زمان بیشتری هم باید برای آماده شدن در آزمون اختصاص دهید. برای مثال زبان آموزانی که نمره 5 یا 6 نیاز دارند، می‌توانند با سطح B1 در کلاس‌های این آزمون شرکت کنند. اما برای گرفتن نمره 7، 8 یا 9 باید در سطوح پیشرفته C1 یا C2 قرار داشته باشید تا بتوانید نتیجه موردنظر را دریافت کنید. در نتیجه احتمالا توصیه می‌شود که با شرکت در یکی از دوره های زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی، به سطح کافی برای شرکت در کلاس‌های آیلتس برسید.

10 راه کاهش زمان گرفتن مدرک آیلتس

با در نظر گرفتن همه این 4 مورد و اگر شما تقریبا در سطح intermediate قرار داشته باشید، حدود یک سال و نیم تا دو سال برای گرفتن مدرک آیلتس زمان نیاز خواهید داشت. با این حال آموزشگاه‌هایی هم وجود دارند که دوره‌های فشرده آیلتس را برگزار کرده و از این طریق به افرادی که زمان کمی را برای شرکت در این آزمون در اختیار دارند، کمک خواهند کرد. برای انتخاب بهترین موسسه آیلتس می‌توانید مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید. شما می‌توانید با انجام پیشنهادهایی که در ادامه ارائه می‌شوند، مدت زمان کلاس‌های آیلتس را تا حد زیادی برای خودتان کوتاه کنید.

چگونه زمان دریافت مدرک آیلتس را کوتاه تر کنیم

  • به طور مداوم تمرین کنید.
  • از یک پارتنر برای تمرین کردن و بالا نگه داشتن انگیزه کمک بگیرید.
  • در کلاس‌های آمادگی آیلبتس شرکت کنید تا یک متخصص شما را در این مسیر راهنمایی کند.
  • نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و بر روی آن‌ها زمان بگذارید.
  • برای همه مهارت‌ها وقت گذاشته و ترفندهای کسب نمره بالا در آیلتس را یاد بگیرید.
  • یک روتین برای مطالعه آیلتس مشخص کنید و به خودتان بازخورد بدهید.
  • در آزمون‌های آزمایشی یا ماک شرکت کنید.
  • شرایط امتحان را در زمان تمرین برای خود بازسازی کنید.
  • به طور دائمی خودتان را با زبان انگلیسی درگیر کرده و دایره لغاتتان را افزایش دهید.
  • از منابع مختلف استفاده کرده و خودتان را به یک منبع محدود نکنید.

دوره آیلتس جهاد دانشگاهی چقدر طول میکشد؟

تا اینجا عوامل موثر بر پاسخ سوال گرفتن آیلتس چقدر زمان میبرد را بررسی کردیم. حال می‌خواهیم به شما بگوییم که جهاد دانشگاهی اصفهان دوره های جامع آمادگی آیلتس را برای شما برگزار می‌کند که کمک خواهد کرد تا مدت زمان کلاس‌های آیلتس را تا حد امکان کوتاه‌تر کنید. این دوره شامل سه بخش IELTS 1، IELTS 2 و Final IELTS است که در مجموع 240 ساعت آموزش را شامل می‌شوند. اما با توجه به تعیین سطح اولیه، ممکن است که شما مدت زمان کمتری را برای گرفتن نمره‌های بالا در این آزمون نیاز داشته باشید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با یکی از شعبه های جهاد دانشگاهی اصفهان تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله به شما گفتیم که گرفتن مدرک آیلتس چه مدت طول میکشد؟ و چطور می‌توانید مدت زمان موردنیاز برای این کار را کاهش دهید. کلاس آیلتس جهاد دانشگاهی اصفهان، هم به صورت آنلاین و هم حضوری برای همه افراد برگزار می‌شود و به شما کمک می‌کند تا در عرض کمتر از یک سال برای شرکت در این آزمون آمادگی کافی را به دست آورید.

سوالات متداول

برای گرفتن آیلتس 7 چقدر زمان لازم است؟

در صورتی که سطح زبان شما intermediate باشد، می‌توان گفت که پس از اتمام دوره IELTS 2 جهاد دانشگاهی، قادر به گرفتن نمره 7 در این آزمون هستید.

برای گرفتن نمره آیلتس بالا، چند ساعت در روز تمرین کنیم؟

برخی افراد فکر می‌کنند که افزایش ساعت‌های تمرین در روز می‌تواند مدت زمان گرفتن آیلتس را برای آن‌ها کوتاه کند. هرچند این موضوع تا حدی صحیح است، اما توصیه می‌شود که کیفیت کار را بالا ببرید. برای مثال فردی که با برنامه ریزی، 3 ساعت در روز تمرین می‌کند بسیار بهتر از کسی است که 7 ساعت در روز را بدون تمرکز و برنامه ریزی درس بخواند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی