Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی
فهرست مطالب

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی چقدر است؟

مدرک زبان آلمانی یکی از مدارک ضروری برای کسانی است که قصد مهاجرت به کشور‌های آلمانی زبان یا تحصیل در دانشگاه‌های این کشور‌ها را دارند. با این حال باید بدانید که پس از گرفتن این مدرک، تنها مدت زمان محدودی امکان استفاده از آن را خواهید داشت. در این مقاله از جهاد دانشگاهی اصفهان می‌خواهیم درباره مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی آزمون‌های زبان آلمانی

با شرکت در کلاس زبان آلمانی آنلاین یا در اصفهان می‌توانید در این زبان به سطح B1 یا B2 برسید و گواهی معتبر و قابل ترجمه از جهاد دانشگاهی اصفهان دریافت کنید. مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی دریافت شده از جهاد دانشگاهی، محدودیتی ندارد و تا زمانی که شما بتوانید تسلط خود را به این زبان حفظ کنید، نیاز به شرکت مجدد در کلاس نخواهید داشت. اما برای گرفتن پذیرش در دانشگاه‌ها یا مهاجرت به این کشور، تنها ارائه این مدرک کافی نیست و نیاز است که شما در آزمون‌های بین المللی مربوط به این زبان شرکت کنید. این آزمون‌ها عبارتند از:

معرفی آزمون های زبان آلمانی

آزمون TestDaf

آزمون TestDaf مخفف عبارت Test Deutsch Als Fremdsprache است و معنی آزمون زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی را می‌دهد. اعتبار مدرک زبان آلمانی که از طریق این آزمون دریافت می‌شود، برای دریافت ویزای تحصیلی برای دانشجویان یا پژوهشی برای اساتید، کافی است. این آزمون در 80 کشور جهان برگزار شده و حدود 215 دقیقه زمان می‌برد. در طی این مدت، 4 مهارت زبانی شما سنجیده شده و پس از آن، نتایج در سه سطح TDN 3 تا 5 به شما ارائه می‌شوند. برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های آلمانی، داشتن حداقل مدرک TDN 4 الزامی‌ است. مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی TestDAF به صورت مادام العمر است و تاریخ انقضایی برای آن مشخص نشده است.

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی DSH

برای افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنند، داشتن مدرک DSH الزامی‌ خواهد بود و مشخص می‌کند که آیا متقاضی توانایی تحصیل در این دانشگاه‌ها را دارد یا خیر؟ در این آزمون، بخش کتبی پیش شرط شرکت در بخش شفاهی است و در آن شما می‌توانید از دیکشنری آلمانی به آلمانی استفاده کنید. نمرات این آزمون از 1 تا 3 داده می‌شوند که به صورت زیر طبقه بندی خواهد شد:

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی DSH

  • مدرک DHS 1 معادل با سطح B2 برای افرادی که حداقل 57 درصد نمره را کسب کرده اند.
  • مدرک DHS 2 معادل با سطح C1 برای کسانی که حداقل 67 درصد نمره را کسب کرده اند.
  • مدرک DHS 3 معادل با سطح C2 برای کسانی که حداقل 82 درصد نمره را کسب کرده اند.

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی DHS به طور عمومی‌ نامحدود است؛ اما کالج‌ها و دانشگاه‌ها تنها تا دو سال پس از دریافت این مدرک آن را معتبر می‌دانند و پس از آن نیاز است که شما ثابت کنید هنوز توانایی‌هایتان در زبان آلمانی به اندازه‌ای است که در زمان دریافت مدرک بوده است.

مدرک زبان آلمانی گوته

شناخته شدن ترین مدرک زبان آلمانی که افراد در زمان مهاجرت دریافت می‌کنند، مدرک زبان گوته است. این آزمون هم برای بزرگسالان و هم نوجوانان برگزار می‌شود و سطوح A1 تا C2 را در برمی‌گیرد. بسته به نوع مهاجرت، شما می‌توانید یکی از این سطوح را انتخاب کرده و برای آن ثبت نام کنید. اما توصیه می‌شود که برای مهاجرت، ابتدا در دروه‌های زبان آلمانی شرکت کنید تا حداقل به سطح B2 برسید و سپس برای شرکت در آزمون اقدام نمایید. زیرا مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی گوته تنها 2 سال است و هزینه زیادی دارد؛ در نتیجه برای شرکت در آن باید کاملا آماده باشید.

سخن پایانی

در این مقاله از جهاد دانشگاهی، مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی از آزمون‌های مختلف را بررسی کرده و شیوه برگزاری هر کدام را توضیح دادیم. باید بدانید که به طور کلی مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی برابر با 2 سال است؛ یعنی حتی اگر شما مدرکی با اعتبار مادام العمر گرفته باشید، در نزد موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها این مدرک بیشتر از 2 سال اعتبار نخواهد داشت. اگر می‌خواهید بدانید که مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی B2 چقدر است و برای یادگیری این زبان سطح بالا باید چقدر زمان بگذارید، مقاله ما را مطالعه کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر، ثبت نام در کلاس‌های آمادگی و دریافت زمان تعیین سطح می‌توانید با یکی از شعبه های جهاد دانشگاهی اصفهان تماس بگیرید. در جدول زیر به طور خلاصه ویژگی‌های آزمون‌های زبان آلمانی و مدت زمان اعتبار مدرک هریک را بررسی کرده‌ایم.

نام آزمون TestDAF DSH گوته
مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی مادام العمر مادام العمر (برای موسسات آموزشی 2 سال) 2 سال
مهارت‌های زبانی مورد آزمون خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن
سطوح هدف B2 تا C1 B2 تا C1 A1 تا C2
مدت زمان آزمون 3 ساعت و 25 دقیقه 3 تا 4 ساعت
نحوه برگزاری حضوری و در مرکز آزمون حضوری (در ایران برگزار نمی‌شود) حضوری

سوالات متداول

آیا پس از اتمام مهلت دو ساله آزمون گوته، باید این آزمون را تکرار کرد؟

در صورتی که بتوانید ثابت کنید که هنوز در زبان آلمانی مهارت‌های کافی را دارید یا حداقل یک سال در کشور آلمانی زبان زندگی کرده یا به این زبان تحصیل کرده باشید، نیازی به شرکت دوباره در آزمون نیست و می‌توانید مدرک خود را تمدید کنید.

آیا برای دریافت مدارک سطوح بالاتر، نیاز به مدرک سطوح پایینی وجود دارد؟

خیر. شما می‌توانید در هر سطحی که موردنظرتان است ثبت نام کرده و امتحان بدهید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی