Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
هر ترم زبان آلمانی چند ماه است
فهرست مطالب

هر ترم زبان آلمانی چند ماه است؟

هر ترم زبان آلمانی چند ماه است؟ مدرک B2 زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟ مدرک B1 زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟ این‌ها سوالاتی هستند که همه افراد در زمان شروع یادگیری زبان آلمانی می‌پرسند و به دنبال پاسخ آن هستند. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که چقدر طول میکشد تا به سطح قابل قبولی از زبان آلمانی برسید و بتوانید با استفاده از مدرک آن مهاجرت کرده یا کار پیدا کنید، با ما در سایت جهاد دانشگاهی اصفهان همراه شوید.

عوامل موثر بر گرفتن مدرک B2 زبان آلمانی

بسیاری از افراد برای مهاجرت و تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای آلمانی زبان، نیاز به داشتن مدرک B2زبان آلمانی دارند؛ به همین دلیل باید بدانند که هر ترم زبان آلمانی چند ماه است؟ تا بتوانند از نظر زمانی برای این موضوع برنامه ریزی کنند. به طور کلی عوامل مختلفی بر روی مدت زمان گرفتن مدارک زبان آلمانی تاثیر دارند که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

عوامل موثر بر مدت زمانی که طول میکشد تا مدرک زبان آلمانی بگیریم

میزان تمرین شما

هر چقدر که بیشتر تمرین کرده و زمان بیشتری را در در روز برای خواندن یا شنیدن به آلمانی اختصاص دهید، زودتر می‌توانید سطوح مختلف را طی کرده و بالاتر بروید. توصیه می‌شود که برای سریع‌تر یاد گرفتن زبان آلمانی، تا حد امکان ورودی‌های قابل فهم خود را متناسب با سطحی که در آن قرار دارید، افزایش دهید. با این کار می‌توانید رفته رفته در هر سطح پیشرفت کرده و با آمادگی کامل به سطوح بالاتر برسید.

نوع متد آموزشی

یکی دیگر از عوامل موثر بر مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی B2 نوع روش‌های آموزشی است. برای مثال اگر به آموزشگاهی بروید که صرفا بر روی گرامر تمرکز دارد و از روش‌های مدرسه‌ای برای این کار استفاده می‌کند، بدون شک حتی پس از چند سال خواندن آلمانی باز هم نمی‌توانید به درستی از این زبان استفاده کنید. به همین دلیل حتما در یک آموزشگاه معتبر ثبت نام کنید؛ برای مثال در دوره آنلاین آموزشی زبان آلمانی جهاد دانشگاهی اصفهان، از بهترین منابع برای تدریس استفاده شده و همزمان هر 4 مهارت موردتوجه قرار می‌گیرند.

هدف شما از یادگیری و گرفتن مدرک A1، A2، B1، B2، C1 و C2

اگر می‌خواهید بدانید که هر ترم زبان آلمانی چند ماه است و چقدر طول می‌کشد تا در این زبان حرفه‌ای شوید، باید مشخص کنید که منظورتان از حرفه‌ای شدن چیست؟ واضح است که برای صحبت کردن شبیه به یک فرد آلمانی، نیاز به زمان بسیار زیادی دارید و این پروسه شاید چندین سال برای شما طول بکشد. اما اگر می‌خواهید به سطحی برسید که صرفا فهم و درک این زبان برایتان ساده‌تر شود، باید درباره مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟ تحقیق کنید.

گرفتن مدرک زبان آلمانی چقدر طول میکشد

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟

موسسه خدمات خارجی یا FSI یک موسسه معتبر است که استانداردهایی را برای تعیین درجه سختی هر زبان و مدت زمان لازم برای یادگیری آن‌ها تعریف کرده است. بر طبق استانداردهای این موسسه، زبان آلمانی از نظر میزان سختی مشابه با انگلیسی است و برای یادگیری آن حدود 750 ساعت مطالعه مستمر و مداوم نیاز است. یعنی شما در هفته باید 25 ساعت در کلاس حضور داشته و روزانه حدود 3 ساعت را به تمرین زبان آلمانی اختصاص دهید تا بتوانید در 30 هفته این زبان را یاد بگیرید. شاید با خودتان تصور کنید که این زمان زیاد است؛ اما باید بدانید که یادگیری زبان ژاپنی بر اساس همین استاندارد، حدود 88 هفته طول میکشد که تقریبا 3 برابر زبان آلمانی است. اگر میخواهید بدانید بهترین زبان سوم برای یادگیری کدام است مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

گرفتن مدرک A1، A2، B1، B2، C1 و C2 زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟

به طور معمول در آموزشگاه‌هایی که دوره زبان آلمانی را برگزار می‌کنند، هر سطح از زبان آلمانی به دو بخش تقسیم شده و در دو ترم برگزار می‌شود. البته برای سطوح بالاتر، مانند B2 و C1 سه ترم در نظر گرفته شده تا زبان آموزان بتوانند به مهارت‌های بیشتری مسلط شوند. پس اگر بپرسید که مثلا مدرک B1 زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟ باید بگوییم که حداقل نیاز به گذراندن 6 ترم تحصیلی دارید. اما اینکه هر ترم زبان آلمانی چند ماه است، بستگی به برنامه زمانی آموزشگاه برگزارکننده دارد. برای مثال اگر در هفته دو جلسه کلاس 2 ساعته داشته باشید و هر ترم 60 ساعت باشد، باید 15 هفته سر کلاس بروید تا یک ترم به اتمام برسد. پس هرچه تعداد جلسات در هفته و طول هر جلسه آموزشی بیشتر باشد، مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی هم کمتر می‌شود

مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک سطوح مختلف زبان آلمانی

سطوح زبان آلمانی از مقدماتی تا پیشرفته از A1 تا C2 طبقه بندی می‌شوند؛ در این بخش می‌خواهیم مدت زمان گرفتن مدرک هر سطح از زبان آلمانی را به صورت جداگانه موردبررسی قرار دهیم.

مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی در 5 سطح

مدرک زبان آلمانی A1 چقدر زمان میبرد؟

مدرک زبان آلمانی A1 همان سطح مبتدی است که در آن شما با کلیت زبان آشنا شده و درباره علائم، نوشته‌ها و آواها اطلاعاتی را به دست می‌آورید. مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی A1 برای زبان آموزان مختلف متفاوت است؛ زیرا برقراری ارتباط اولیه با یک زبان قدری دشوار است و ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد. اما با شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی جهاد دانشگاهی می‌توانید در طی 120 ساعت کلاس آموزشی، این سطح را بگذرانید و برای سطوح بعدی آماده شوید.

مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی A2

در سطح A2 از زبان آلمانی شما صحبت‌های ساده به این زبان مانند معرفی خود یا حرف زدن درباره علایقتان را یاد می‌گیرید و تا حد زیادی به بیان خود مسلط می‌شوید. از آنجا که در این مرحله شما به خوبی با زبان ارتباط برقرار کرده و بهترین شیوه را برای مطالعه آن یاد گرفته‌اید، معمولا طی کردن این سطح برایتان ساده‌تر خواهد بود. با این حال به دلیل گسترده بودن مطالب در این حوزه، نیاز است که حداقل 120 ساعت هم به سطح A2 اختصاص دهید.

مدرک B1 زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟

سطح بعدی زبان آلمانی B1 است که در آن شما یاد می‌گیرید کتاب‌ها و متون ساده به این زبان را بخوانید و آن‌ها را درک کنید. همچنین می‌توانید فیلم و سریال‌های ساده و مبتدی را به خوبی متوجه شوید. به طور معمول افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند، باید بدانند که برای رسیدن به سطح B1 هر ترم زبان آلمانی چند ماه است؟ در این مورد هم پیش بینی شده که حدود 120 ساعت آموزش برای رسیدن به سطح B1 لازم است؛ البته به شرطی که 240 ساعت قبلی را با کیفیت بالایی پشت سر گذاشته باشید و هیچ وقفه‌ای در آموزشتان ایجاد نشده باشد.

مدرک B2 زمان آلمانی چقدر زمان نیاز دارد؟

برای بسیاری از افراد، اطلاع از مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی B2 بسیار ضروری است؛ زیرا داشتن این مدرک شرط اصلی ورود به دانشگاه‌ها یا پیدا کردن موقعیت‌های شغلی در کشورهای آلمانی زبان است. با گذراندن این سطح، شما می‌توانید بسیاری از مکالمات را به زبان آلمانی انجام داده و فیلم و سریال‌ها را تا حد زیادی متوجه شوید. بر اساس استانداردها، در حالت معمول (یعنی 3 جلسه 2 ساعته در هفته) شما تقریبا 30 هفته نیاز دارید تا به سطح B2 برسید؛ اما اگر فشرده‌تر درس بخوانید، امکان کاهش این زمان تا 15 هفته هم کاهش دهید. در این صورت می‌توانید به طور مستقیم در آزمون DELF B2 شرکت کرده و مدرک لازم برای رسیدن به هدفتان را بگیرید. اگر می‌خواهید بدانید که هزینه ثبت نام آزمون DELF چقدر است مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

مدت زمان لازم برای رسیدن به سطوح C1 و C2

افرادی که سطح C1 و C2 زبان آلمانی را می‌گذارنند، تقریبا به این زبان مسلط شده و بسیاری از ساختارهای آن را یاد گرفته‌اند. اگر می‌خواهید بدانید که برای رسیدن به سطح C1، هر ترم زبان آلمانی چند ماه است و چقدر زمان نیاز دارید، باید بگوییم که با تلاش مستمر می‌توانید در عرض تقریبا 6 ماه به این سطوح برسید؛ پس از آن هم حدود 6 ماه دیگر زمان لازم است تا این سطح‌ها را پشت سر گذاشته و به یک فرد کاملا حرفه‌ای در زبان آلمانی تبدیل شوید که به راحتی می‌توانید در مقام‌هایی مانند مترجم یا کارمند یک شرکت آلمانی کار کنید.

سخن پایانی

زبان آلمانی معمولا یکی از زبان‌های متوسط دنیا شناخته می‌شود که یاد گرفتن آن می‌تواند فرصت‌های شغلی و تحصیلی زیادی را در اختیار شما قرار دهد. در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که هر ترم زبان آلمانی چند ماه است و چقدر طول میکشد تا به سطوح مختلف این زبان برسید؟ در صورتی که می‌خواهید با استفاده از متد آموزشی مناسب و در مدت کوتاهتری این زبان را یاد بگیرید، با یکی از مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی اصفهان که دوره زبان آلمانی را برگزار می‌کنند، تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا با شرکت در کلاس خصوصی زبان آلمانی، می‌توان سریعتر این زبان را یاد گرفت؟

بدون شک با شرکت در کلاس خصوصی زبان آلمانی می‌توانید راحتتر بر روی مهارت‌ها و ایرادهای خود تمرکز کنید؛ در نتیجه در مدت کوتاهتری به نتیجه خواهید رسید.

مدت زمان دوره زبان آلمانی آنلاین کمتر است یا کلاس‌های حضوری؟

تفاوتی در زمان دوره آنلاین زبان آلمانی و دوره حضوری آن نیست و این دوره‌ها صرفا از نظر هزینه متفاوت است.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی