Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ایا یادگیری زبان المانی سخت است
فهرست مطالب

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

به دلیل شرایط بسیار خوبی که کشور آلمان برای مهاجران فراهم کرده است، بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت به این کشور دارند؛ اما یکی از شرایط مهاجرت این است که شما زبان آلمانی را یاد بگیرید. با این حال بسیاری از ما شنیده ایم که یادگیری زبان آلمانی چندان آسان نیست؛ به همین دلیل در این مقاله از جهاد دانشگاهی واحد اصفهان می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

زبان آلمانی چندمین زبان سخت دنیاست؟

برای اینکه بتوانیم به سوال ” آیا زبان آلمانی سخت است ” پاسخ دهیم، باید بدانیم که زبان آلمانی چندمین زبان سخت دنیاست؟ بر اساس طبقه بندی جهانی که بر پایه تعداد ساعت‌های لازم برای یادگیری زبان‌های مختلف انجام شده است، زبان آلمانی را می‌توان یکی از آسان‌ترین زبان‌های دنیا دانست! این طبقه بندی به صورت زیر است:

  • دسته اول: زبان‌های عربی، چینی، ژاپنی و کره ای که نیاز به حداقل 2200 ساعت آموزش مداوم دارند.
  • زبان‌های فارسی، اکراینی، آذری، روسی و ترکی استانبولی که نیاز به حداقل 1100 ساعت آموزش مداوم دارند.
  • زبان‌های مالزیایی و اندونزیایی که نیاز به حداقل 900 ساعت آموزش مداوم دارند.
  • زبان‌های آلمانی و انگلیسی که نیاز به حداقل 750 ساعت آموزش مداوم دارند.
  • زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، دانمارکی و سوئدی که نیاز به حداقل 600 ساعت آموزش مداوم دارند.

با این اوصاف می‌توان گفت که زبان آلمانی از نظر میزان سختی یک زبان متوسط است که در مقایسه با بسیاری از زبان‌های دنیا یادگیری ساده‌تری دارد.

همچنین بخوانید: هر ترم زبان آلمانی چند ماه است

چرا زبان آلمانی سخت به نظر می‌رسد؟

چرا زبان المانی سخت به نظر می رسد

اگر تنها یک ترم در کلاس زبان آلمانی شرکت کرده باشید، احتمالا به این نتیجه خواهید رسید که زبان آلمانی سخت‌ترین زبان دنیاست! اما همانطور که گفتیم می‌توان این زبان را در دسته بندی زبان‌های متوسط از نظر میزان سختی قرار داد. پس چرا وقتی از ما می‌پرسند که آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟ در 90 درصد مواقع پاسخ مثبت می‌دهیم؟ این موضوع به زبان مادری ما برمی‌گردد؛ از آنجا که مخرج حروف و دستور زبان‌ها در زبان آلمانی با فارسی تفاوت زیادی دارد، ممکن است تلفظ کردن عبارات یا درک املایی آن‌ها برای ما دشوار باشد.

علاوه بر این مواردی دیگری هم هستند که باعث می‌شوند زبان آلمانی سخت به نظر برسد:

  • گرامر جدید و متفاوت با زبان‌های دیگر
  • گسترده بودن ضمایر و پسوند‌ها بر اساس نقش کلمات در جمله
  • داشتن صدا‌های مختلف برای یک حرف در کلمات متفاوت
  • متفاوت بودن گرامر‌ها بر اساس جنسیت
  • داشتن کلمات بسیار طولانی

بنابراین دیده می‌شود که گرامر زبان آلمانی سختترین بخش آن است. به همین دلیل در ابتدای کار بسیار مهم است که حتما به یک آموزشگاه معتبر مراجعه کنید تا با استفاده از روش‌های اصولی، شروع این مسیر را برای شما ساده تر کند.

چگونه می‌توان یادگیری زبان آلمانی را آسان‌تر کرد؟

چگونه می توان یادگیری زبان المانی را اسان تر کرد

تا اینجای کار به این سوال پاسخ دادیم که آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است یا نه؟ باید بدانید که هر چقدر هم یاد گرفتن یک زبان سخت باشد، شما با تمرین می‌توانید از پس آن برآیید. تنها کافی است که تکنیک‌های مختلف یادگیری زبان را یاد گرفته و خودتان را با گرامر سخت و دشوار محصور نکنید. حتی اگر قرار بود یادگیری زبان فارسی را با گرامر آغاز کنید، هیچ وقت نمی‌توانستید از آن استفاده نمایید.

بنابراین توصیه می‌شود که یک بخش جذاب در زبان را برای خودتان پیدا کرده و با تقلید مداوم از افراد بومی‌، فرایند یادگیری زبان آلمانی را ساده‌تر کنید. همچنین می‌توانید با شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی جهاد دانشگاهی هم یادگیری زبان آلمانی را برای خود لذت‌بخش کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است یا نه؟ همانطور که دیدیم یادگیری زبان آلمانی در مقایسه با بسیاری از زبان‌های دیگر مانند فارسی، عربی، ژاپنی، کره ای، ترکی استانبولی و مالزیایی آسانتر است. به عبارت بهتر از نظر میزان سختی می‌توان زبان آلمانی و انگلیسی را هم سطح دانست؛ تنها کافی است که شما در کنار داشتن علاقه، تلاش خود را برای یادگیری بیشتر کنید تا بتوانید زودتر این زبان را یاد بگیرید.

سوالات متداول

زبان آلمانی سخت تر است یا انگلیسی؟

از نظر میزان سختی زبان آلمانی و انگلیسی در یک سطح قرار می‌گیرند؛ حتی بسیاری از انگلیسی زبانان، به عنوان زبان دوم به سراغ یادگیری آلمانی می‌روند. زیرا حدود 40 درصد از لغات آن‌ها مشترک هستند و زمان کمتری برای یادگیری نیاز خواهند داشت.

بهترین راه یادگیری زبان آلمانی از صفر چیست؟

برای اینکه بتوانید دشواری مسیر را از همان ابتدا برای خودتان کم کنید، حتما به یک آموزشگاه معتبر مراجعه کنید و به جای تمرکز بر روی گرامر، به قسمت‌هایی که علاقه دارید بپردازید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی