Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
هزینه ثبت نام آزمون DELF
فهرست مطالب

هزینه ثبت نام آزمون DELF چقدر است؟

امروزه زبان فرانسه به یکی از محبوبترین زبان‌های غیرانگلیسی در ایران تبدیل شده است و افراد زیادی برای یادگیری آن به آموزشگاه‌های مختلف مراجعه می‌کنند. این افراد برای اینکه بتوانند مهارت‌های خود در زبان فرانسه را به اثبات برسانند، نیاز به دریافت نمره قبولی در آزمون DELF دارند. در این مقاله از سایت جهاد دانشگاهی می‌خواهیم به شما بگوییم که هزینه ثبت نام آزمون DELF در سال 2023 چقدر است؟

آزمون DELF چیست؟

آزمون DELF یا Diplôme d’études en langue française یک آزمون استاندارد برای تعیین سطح زبان آموزان فرانسه است که در سطوح A1 تا B2 انجام می‌شود و زبان آموزان مبتدی و متوسط می‌توانند در آن شرکت کنند. بنابراین زمانی که صحبت از قیمت آزمون دلف می‌شود، نیاز است که برای هر سطح به صورت جداگانه بررسی انجام شود. از آنجا که با داشتن نمره قبولی در این آزمون شما می‌توانید مجوز تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه یا کار در این کشور را به دست آورید، شرکت در این آزمون برای بسیاری از افراد حیاتی است؛ برای کسب آمادگی شرکت در این آزمون، می‌توانید در دوره آموزش زبان فرانسوی شرکت کنید.

انواع آزمون DELF

برای اینکه بدانید هزینه ثبت نام آزمون DELF چقدر است، نیاز دارید که با انواع این آزمون آشنا شوید. زیرا هریک از این گزینه‌ها، شرایط مختلفی داشته و در نتیجه با قیمت متفاوتی هم انجام می‌شوند. در ادامه به بررسی انواع مختلف آزمون دلف می‌پردازیم.

معرفی انواع آزمون دلف

آزمون DELF عمومی

آزمون Delf Public برای متقاضیان 18 ساله و بالاتر انجام می‌شود و دارای 4 سطح است. این آزمون بیشتر مخصوص کسانی است که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند و می‌خواهند مدرک معتبری را برای رسیدن به این هدف در دست داشته باشند. همچنین برای افرادی که قصد کار در کشور فرانسه را داشته باشند، آزمون Delf Pro برگزار می‌شود که بیشتر جنبه جنرال دارد. قیمت آزمون دلف عمومی‌ در مقایسه با دیگر انواع آن بیشتر است.

آزمون DELF Primary

آزمون DELF Primary مخصوص کودکان 7 تا 12 ساله است که در کلاس‌های زبان فرانسه شرکت کرده و می‌خواهند مدرک معتبری را برای تحصیل در مدارس این کشور به دست آورند. هزینه ثبت نام آزمون DELF Primary در مقایسه با دیگر انواع آن کمتر است و در 3 سطح برگزار می‌شود.

آزمون DELF Junior

آزمون DELF Junior مخصوص نوجوانان 13 تا 17 ساله‌ای است که می‌خواهند در دبیرستان یا اصطلاحا Secondary School تحصیل کنند. ساختار این آزمون شباهت بسیار زیادی به دلف عمومی داشته و دارای 4 سطح است؛ اما هزینه آزمون DELF Junior در مقایسه با موارد عمومی کمتر است.

هزینه ثبت نام آزمون DELF در سال 2023

هزینه ثبت نام آزمون DELF در هر سال متفاوت بوده و توسط وزارت علوم فرانسه تعیین می‌شود؛ زیرا این مدرک در سطح بین المللی اعتبار داشته و از سوی همین سازمان صادر خواهد شد. با توجه به این مورد، باید بدانید که قیمت آزمون دلف در سطوح مختلف، بر اساس دلار یا یورو تعیین شده و شما برای اطلاع از قیمت دقیق آن، باید قیمت روز دلار را هم بدانید. در جدول زیر، هزینه آزمون DELF در سال 2023 را برای هریک از سطوح این آزمون آورده‌ایم. باید بدانید که بیشتر دانشگاه‌های فرانسه، سطح B1 یا B2 را برای درجه کارشناسی و کارشناسی ارشد قبول دارند. بنابراین شما باید مجموع این هزینه‌ها را به عنوان هزینه ثبت نام آزمون DELF در نظر بگیرید؛ اما بسته به موسسه ممکن است نیازی به شرکت در سطوح پایین‎تر نداشته باشید و بتوانید به طور مستقیم در سطح بالاتر شرکت کنید.

هزینه ثبت نام آزمون DELF عمومی در سال 2023 ( برای افراد 18 ساله و بالاتر)
سطح آزمون قیمت (دلار)
A1 یا مبتدی 240
A2 یا مقدماتی 240
B1 یا متوسط 300
B2 یا بالاتر از متوسط 300
آزمون DALF برای سطوح C1 و C2 355
هزینه آزمون DELF Prime در سال 2023 ( برای کودکان 7 تا 12 ساله)
A1.1 155
A1 155
A2 155
قیمت آزمون DELF Junior در سال 2023 (برای نوجوانان 12 تا 17 سال)
A1 175
A2 175
B1 205
B2 205

سخن پایانی

در این مقاله درباره هزینه ثبت نام آزمون DELF در سال 2023 صحبت کردیم و اطلاعاتی را درباره قیمت هریک از این آزمون‌ها در اختیار شما قرار دادیم. دقت داشته باشید که این قیمت‌ها از طرف وزارت علوم فرانسه اعلام شده، اما ممکن است در هریک از مراکز برگزارکننده آزمون دلف متفاوت باشد. بنابراین قبل از اینکه برای دادن آزمون در یک موسسه اقدام کنید، توصیه می‌شود که استعلام قیمت را از مراکز دیگر هم انجام دهید.

سوالات متداول

آیا می‌توان به طور مستقیم در آزمون DELF سطح B1 یا B2 شرکت کرد؟

با توجه به مرکزی که برای شرکت در این آزمون انتخاب می‌کنید، ممکن است انجام این کار وجود داشته باشد. تنها کافی است شما دانش زبانی کافی برای شرکت در آزمون DELF B1 یا B2 را داشته باشید؛ به این ترتیب هزینه ثبت نام آزمون DELF هم برایتان کمتر خواهد شد.

برای گرفتن مدرک DELF B2 چقدر زمان لازم است؟

اگر می‌خواهید زبان فرانسه را به طور کامل یاد بگیرید و روان صحبت کنید، حدود 560 تا 650 ساعت آموزش نیاز دارید. این مدت زمان بسته به کیفیت تدریس آموزشگاهی که انتخاب می‌کنید و مدت تمرین خودتان متفاوت خواهد بود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی