Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
کلاس آیلتس کجا برم
فهرست مطالب

کلاس آیلتس کجا برم؟

کلاس آیلتس کجا برم؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که زبان آموزان پس از اتمام دوره عمومی و برای آمادگی شرکت در آزمون‌های بین المللی از خود می‌پرسند. پیدا کردن بهترین موسسه آیلتس در ایران یکی از مواردی است که می‌تواند بر روی موفقیت شما در این امتحان تاثیرگذار باشد. در این مقاله از سایت جهاد دانشگاهی قصد داریم تا به بررسی ویژگی‌های بهترین مرکز آیلتس ایران بپردازیم و راهنمای شما در این مسیر باشیم.

ویژگی های بهترین موسسه آیلتس

تجربه تدریس زبان و آمادگی آزمون‌های بین المللی توسط اساتید دوره های زبان جهاد دانشگاهی در نهایت به این مقاله منجر شده است. بر اساس این تجربه، به طور کلی در پاسخ به سوال کلاس آیلتس کجا برم؟ باید ویژگی‌های زیر را برای بهترین مرکز آیلتس برشمرد:

9 ویژگی بهترین موسسه آموزشی آمادگی آزمون آیلتس

1- حرفه ای بودن اساتید

در بهترین آموزشگاه آیلتس ایران، باید کلیه اساتید دارای مدرک آیلتس با نمره بالا بوده و خودشان این آزمون را پشت سر گذاشته باشند. به این ترتیب شما می‌توانید مطمئن شوید که از تجارب خود در این زمینه استفاده کرده و بهترین روش‌ها را برای کسب نمره بالا در آزمون IELTS به شما یاد می‌دهند. همچنین در زمان پاسخ به سوال کلاس آیلتس کجا برم؟ باید سابقه اساتید را هم بررسی کرده و تا حد امکان با زبان‌آموزان قبلی آن‌ها صحبت کنید؛ در این صورت اطلاعات خوبی را درباره آن‌تایم بودن استاد، شیوه تدریس، روش ارائه تمرین‌ها و ترفندهایی که در کلاس برای تقویت مهارت‌های شما استفاده می‌کند، به دست خواهید آورد.

2- استفاده از منابع معتبر آموزشی

بهترین موسسه آیلتس باید از کتاب‌های مختلفی برای آماده کردن شما برای شرکت در آزمون IELTS استفاده کند. موسساتی که تک منبعی هستند و تنها به یک کتاب خاص برای این دوره‌ها اکتفا می‌کنند، چندان قابل اعتماد نخواهند بود. از سوی دیگر منابع آموزشی باید مطابق با آخرین تغییرات این آزمون آپدیت شده باشند تا شما بتوانید به خوبی با تسک‌های مختلف در این امتحان بین المللی آشنا شوید.

3- برگزاری آزمون ماک در بهترین موسسه آیلتس

علاوه بر برگزاری کلاس‌ها، نحوه برگزاری امتحانات هم در آمادگی شما برای شرکت در آزمون IELTS اهمیت دارد. بهترین مرکز آیلتس در ایران معمولا آزمون‌های آزمایشی یا ماک را در هر ترم برگزار می‌کند تا شما با شرایط روز آزمون، نحوه زمان‌بندی و شیوه پاسخگویی به سوالات آشنا شوید. نکته مهم اینجا است که سطح امتحانات باید در عین نزدیک بودن به امتحانات اصلی، به سطح شما هم نزدیک باشد تا بتوان به عنوان یک معیار خوب برای سنجش مهارت‌ها به آن تکیه کرد.

4- در نظر گرفتن تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک

اگر می‌خواهید به سوال کلاس آیلتس کجا برم؟ یک پاسخ مناسب بدهید، باید تعیین کنید که قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال را دارید یا می‌خواهید در آزمون اکادمیک شرکت کنید؟ افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، باید در کلاس‌های آکادمیک شرکت کنند. اما برای مهاجرت کاری، نیاز به آیلتس جنرال خواهید داشت. این دو آزمون در بخش‌های رایتینگ و ریدینگ با هم متفاوت هستند و در زمان برگزاری کلاس در بهترین موسسه آیلتس باید به این نکته توجه شود. یعنی یا در زمان تقسیم کلاس‌ها برای زبان آموزان این موضوع در نظر گرفته شود یا اینکه امتحانات بر اساس اهداف هر شخص، طراحی شوند.

5- داشتن محیط آموزشی مناسب

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین موسسه آیلتس این است که محیط آموزشی مناسبی را برای زبان‌آموزان فراهم کند. برای مثال کلاس‌ها باید نور کافی داشته باشند و صندلی‌های آن‌ها هم راحت باشد. علاوه بر این، نیاز است که از امکانات به‌روز آموزشی برای افزایش بازدهی تدریس به زبان‌آموزان استفاده شود. در کنار این موارد، باید سکوت کافی برای حفظ تمرکز در حین تدریس یا امتحان وجود داشته باشد تا آن‌ها بتوانند به صورت همه‌جانبه بر روی هدف خود تمرکز کنند.

داشتن چند مرکز آموزشی و یا ارائه به صورت آنلاین از جمله مزیت های بهترین موسسه آموزش آیلتس

6- دسترسی داشتن به مراکز آموزشی بهترین موسسه آیلتس

گاهی اوقات پس از پاسخگویی به سوال کلاس آیلتس کجا برم، اسامی یک سری از آموزشگاه‌ها را به دلیل دور بودن مسافت خط می‌زنید. توصیه ما به شما این است که برای کم شدن مدت زمان جستجو در میان موسسات برگزارکننده آیلتس، به سراغ مواردی بروید که چندین شعبه در قسمت‌های مختلف شهر دارند تا بتوانید بر اساس محل زندگی خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. علاوه بر این اگر به هر دلیلی نمی‌توانید در کلاس‌های حضوری شرکت کنید، حتما آموزشگاهی را انتخاب کنید که کلاس آنلاین آیلتس را برگزار می‌کند. در این صورت دیگر حتی محدودیتی برای انتخاب شهر هم نخواهید داشت و می‌توانید با خیال راحت به سراغ بهترین موسسه آیلتس در سایر شهرهای ایران هم بگردید.

7- ارائه خدمات با قیمت مناسب

در بهترین مرکز آیلتس کیفیت خدمات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در عین حال راحتی زبان آموزان در پرداخت هزینه‌ها هم مهم خواهد بود. به همین دلیل ضمن ارائه یک شهریه متناسب با خدمات ارائه شده، شرایط پرداخت را هم برای شما راحت خواهد کرد. برای اینکه بتوانید بهترین قیمت کلاس آیلتس را به دست آورید، باید نام چندین آموزشگاه را در زیر سوال کلاس آیلتس کجا برم بنویسید و سپس به تک تک آن‌ها زنگ بزنید. در این صورت خواهید توانست بیشترین خدمات را در ازای پرداخت مناسب‌ترین شهریه به دست آورید و ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، نتیجه دلخواه را بگیرید. علاوه بر این معمولا بهترین موسسه آیلتس، برای کلاس آنلاین IELTS هزینه کمتری را دریافت می‌کند.

8- داشتن فعالیت های فوق برنامه برای تقویت مهارت ها

داشتن فعالیت های فوق برنامه در کلاس آموزشی آزمون آیلتس

بهترین آموزشگاه آیلتس همواره تلاش می‌کند تا مهارت‌های شما را تقویت کرده و از هر لحاظ برای کسب نمره بالا آماده‌تان کند. به همین دلیل باید فعالیت‌های فوق برنامه یا کارگاه‌های تکمیلی را برگزار کند که در آن می‌توانید مهارت نوشتن، گوش دادن، صحبت کردن و خواندن را به صورت جداگانه تقویت کنید. برای مثال با شرکت در کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی می‌توانید مکالمه روان انگلیسی را یاد بگیرید و بزرگترین مشکل خود را در مسیر آموزش این زبان برطرف کنید.

9- رعایت تناسب در تعداد زبان آموزان یک کلاس

معمولا بهترین مرکز آیلتس بسیار شلوغ است و زبان آموزان زیادی دارد؛ اما این موضوع نباید باعث شود که کلاس‌ها بیش از حد شلوغ شوند. در این صورت اساتید اصلا نمی‌توانند بر روی مهارت‌های شما تمرکز کرده و تمرینات شخصی سازی شده به شما ارائه دهند. همین موضوع می‌تواند اعتماد به نفس شما را کاهش دهد و در نهایت باعث شود که کلاس را رها کرده یا در امتحان IELTS نتیجه نگیرید. به همین دلیل بهترین موسسه آیلتس نباید بیشتر از 12 نفر را در یک کلاس قرار دهد تا همه افراد بتوانند سهمی از هر جلسه آموزشی داشته باشند.

سخن پایانی

انتخاب بهترین مرکز آیلتس در ایران برای آمادگی این آزمون بسیار اهمیت دارد؛ زیرا مواردی که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شوند، به طور مستقیم بر روی نتیجه ای که می‌گیرید، تاثیر دارند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی ویژگی‌های بهترین موسسه آیلتس پرداختیم و تلاش کردیم تا پاسخ خوبی به سوال کلاس آیلتس کجا برم بدهیم. در صورتی که قصد دارید اطلاعاتی را درباره کلاس آیلتس جهاد دانشگاهی به دست آورید، با شعبه های جهاد دانشگاهی اصفهان تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا بهترین موسسه آیلتس، برگزارکننده این آزمون است؟

خیر. لزوما تدریس آیلتس در یک موسسه به معنای این نیست که می‌تواند امتحان آیلتس را برگزار کند. موسسات آموزشی تنها مجوز برگزاری امتحان‌های شبیه سازی شده را دارند و آزمون اصلی در برخی موسسات مجاز برگزار می‌شود.

در شروع مسیر، ثبت نام در بهترین مرکز آیلتس بهتر است یا کلاس خصوصی؟

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به خودتان دارد. در کلاس‌های خصوصی، استاد تنها بر توانایی‌های شما تمرکز می‌کند و همه چیز بر اساس آن شخصی سازی می‌شود. اما در آموزشگاه‌های آیلتس فرصت بیشتری برای پیدا کردن پارتنر زبان و تمرین مهارت‌ها در گروه دارید.

آیا برای ثبت نام در بهترین آموزشگاه آیلتس، نیاز به داشتن مدرک اتمام دوره زبان عمومی است؟

خیر. بهترین موسسه آیلتس قبل از برگزاری کلاس، تعیین سطح شما را انجام و بر اساس آن، کلاس مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهد.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی