Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
راهنمای انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه
فهرست مطالب

راهنمای انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه

انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه برای کسانی که می‌خواهند این زبان را یاد بگیرند، یک موضوع بسیار مهم است؛ زیرا یادگیری زبان دوم در سنین مختلف و به ویژه بزرگسالی، چالش‌های خاص خود را دارد و باید حتما توسط یک مدرس باتجربه انجام شود. در این مقاله از جهاد دانشگاهی اصفهان می‌خواهیم به شما بگوییم که بهترین موسسه برای آموزش زبان فرانسه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

مشخصات بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه

هر موسسه آموزشی بر اساس استانداردهایی بنا شده و رسالت‌هایی را برای خود تعریف کرده است. در مسیر انتخاب بهترین آموزشگاه زبان فرانسه باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

ویژگی ها و مشخصات بهترین آموزشگاه زبان فرانسه

1- آپدیت بودن

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک آموزشگاه خوب برای یادگیری زبان فرانسه این است که با تغییرات روز دنیا در متد آموزشی هماهنگ باشد و از آخرین نسخه کتاب‌ها استفاده کند. به این ترتیب می‌توان گفت که این موسسه اهدافی همراستا با نیازهای زبان آموزان دارد و از این جهت می‌تواند کمک زیادی به پیشرفت آن‌ها کند.

2- داشتن سیستم آموزشی مناسب

متاسفانه امروزه بیشتر آموزشگاه‌های زبان فرانسه از روش‌هایی برای یاددهی این زبان استفاده می‌کنند که استانداردهای کافی را ندارند و مسیر یادگیری را برای افراد سخت می‌کنند. به همین دلیل در انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه باید سیستم آموزشی آن را بررسی کرده و از مسئولین در رابطه با روند کلاس‌ها سوال بپرسید.

3- داشتن فضای آموزشی مناسب

از دیگر ویژگی‌های بهترین موسسه برای آموزش زبان فرانسه می‌توان به داشتن فضای مناسب آموزشی اشاره کرد. یک آموزشگاه خوب باید فضای کافی را برای بحث و تبادل نظر زبان آموزان در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بتوانند در صورت نیاز تمرین‌های خود را حل کرده یا دانش زبانی‌شان را با هم به اشتراک بگذارند. علاوه بر این از امکانات آموزشی مناسب مانند تلویزیون برای پخش صوت و فیلم برخوردار باشد.

4- تعیین سطح اصولی

بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه نه تنها باید از شیوه‌های مناسب در تدریس استفاده کند، بلکه باید فرایند تعیین سطح درستی هم داشته باشد. برای مثال صرفا به تعیین سطح کتبی اکتفا نکرده و به صورت شفاهی هم این کار را انجام دهد. به این ترتیب شرکت در کلاسی متناسب با سطح زبان آموزان، به حفظ اعتماد به نفس آن‌ها کمک خواهد کرد و می‌تواند کیفیت روند آموزشی آن‌ها را بالاتر ببرد.

5- داشتن اساتید حرفه ای در زمینه آموزش زبان فرانسه

اساتیدی که در بهترین آموزشگاه زبان فرانسه تدریس می‌کنند باید هم از نظر دانش زبانی مورد تایید باشند و هم از سبک‌های مختلف آموزشی استفاده کنند. بنابراین باید مطمئن شوید که این اساتید ضمن داشتن مدرک معتبر در زبان فرانسه، آموزش‌های لازم برای آموزش، مدیریت کلاس و بهره گیری از متد جدید را هم دیده‌اند و به طور موثری از آن‌ها استفاده می‌کنند. مهمترین ویژگی‌های مدرسین در بهترین موسسه برای آموزش زبان فرانسه عبارتند از:

  • کمک به یافتن مسیر درست در یادگیری زبان
  • ارائه تمرین‌های متناسب با مهارت‌های هر شخص
  • داشتن برنامه مشخص برای کلاس
  • داشتن سابقه تدریس موفق
  • پشتیبانی از زبان آموزان در کل دوره تدریس
  • استفاده از آخرین فناوری‌ها برای کمک به درک بهتر زبان فرانسه
  • اطلاع و استفاده از شیوه‌های نوین در یادگیری این زبان
  • ایجاد فضای تعاملی در کلاس و شرکت دادن زبان آموزان در فضاهای تمرینی

6- برگزاری کلاس ها به دو صورت حضوری و آنلاین

یک آموزشگاه خوب در زمینه آموزش زبان فرانسه باید بتواند بر اساس شرایط کلیه زبان آموزان کلاس برگزار کند و انعطاف‌پذیری داشته باشد. برای مثال افرادی که از شهرهای دیگر می‌خواهند از آموزش‌های بهترین موسسه برای آموزش زبان فرانسه بهره‌مند شوند، بتوانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند. همچنین کلاس‌های حضوری هم برای افرادی که دوست دارند مهارت‌های این زبان را در محیط آموزشگاه تمرین کنند، برگزار شوند. برای مثال در جهاد دانشگاهی اصفهان شما هم می‌توانید در دوره آموزش آنلاین زبان فرانسه شرکت کنید و هم زمینه شرکت در این دوره‌ها به صورت حضوری فراهم شده است.

7- ارائه گواهی معتبر از بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه

شما برای اینکه بتوانید وارد بازار کار شوید یا مهاجرت کرده یا به هر هدف دیگری از یادگیری زبان فرانسه برسید، نیاز به داشتن مدرک معتبر و قابل ترجمه دارید. بنابراین حتما باید به سراغ آموزشگاهی بروید که این مدرک را به شما ارائه می‌دهد. برای مثال با داشتن مدرک زبان فرانسه از جهاد دانشگاهی هم می‌توانید در داخل کشور مشغول به کار شوید و هم برای رسیدن به اهداف موردنظر خود در خارج از کشور آن را ترجمه کنید.

مراحل انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه

به جز بررسی مواردی که در قسمت قبل گفته شد، نیاز است شما مراحلی را برای انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه پشت سر بگذارید. طی کردن این مرحله‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید بر اساس نیاز خود آموزشگاه را انتخاب کنید. این مراحل از قرار زیر هستند:

مراحل انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه

تعیین هدف

در گام اول شما باید بدانید که هدفتان از یادگیری زبان فرانسوی چیست؟ برای مثال می‌خواهید از آن برای مهاجرت استفاده کنید، قصد شرکت در آزمون را دارید، می‌خواهید به عنوان مدرس در آینده کار کنید یا اینکه قصد دارید که به شغل‌های دیگری در داخل کشور بپردازید. بر اساس هدف تعیین شده می‌توانید بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه را پیدا کنید که در راستای رسیدن به این هدف به شما کمک کند.

بررسی اساتید موسسه

زمانی که بر اساس اهداف خود لیست موسسه‌های آموزش زبان فرانسه را تقسیم بندی کردید، باید به سراغ بررسی اساتید موسسه بروید. در این مرحله می‌توانید سوابق آن‌ها را بررسی کرده و حتی در صورت امکان، به صورت آزمایشی در سر کلاس حاضر شوید. این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا استادی را انتخاب کنید که با روحیات شما سازگاری بیشتری دارد و در نهایت شما را به یادگیری فرانسه علاقه مند خواهد کرد.

بررسی هزینه ها

یکی از مراحلی که باید برای انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه پشت سر بگذارید، بررسی هزینه دریافتی است. حتما گرانترین موسسه بهترین آن نیست؛ بنابراین در این مرحله باید هزینه‌ها و خدمات را در موسسات مختلف بررسی کنید و سپس به سراغ انتخاب بهترین گزینه بروید.

بررسی سبک آموزشی موسسه

شاید بتوان گفت که مهمترین مرحله در انتخاب بهترین موسسه برای آموزش زبان فرانسه، بررسی سبک آموزشی آن است. شما باید قبل از هر چیزی با مشاوران و کارشناسان آموزشگاه صحبت کنید و بدانید از چه کتاب‌هایی برای تدریس استفاده می‌شود. همچنین امکانات آموزشی موسسه را هم بررسی کرده و مطمئن شوید که از فناوری‌های لازم برای انجام این کار استفاده شده است.

سخن پایانی

در این مقاله مراحل انتخاب بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه را بررسی کرده و ویژگی‌های آن را بیان کردیم. شما باید بر اساس اهدافی که دارید، این فرایند را طی کنید تا مطمئن شوید که در نهایت به چیزی که در ذهن دارید خواهید رسید. جهاد دانشگاهی اصفهان یکی از بهترین برگزارکنندگان دوره‌های آموزش زبان فرانسه است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کلاس‌ها با مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا مشهور بودن آموزشگاه زبان فرانسه، به معنای بهترین بودن آن است؟

خیر. لزوما مشهور بودن یک آموزشگاه به معنای این نیست که گزینه خوبی برای شما است؛ شما باید بر اساس اهداف خود و بررسی‌هایی که انجام داده اید، بهترین موسسه را انتخاب کنید.

بهترین آموزشگاه برای زبان فرانسه چه امکانات آموزشی دارد؟

آخرین نسخه کتاب‌های آموزشی، ارائه فایل‌های صوتی و فایل‌های تمرینی، امکان برقراری ارتباط در ساعت خارج از کلاس، داشتن دیتاشو یا تلویزیون برای پخش فیلم یا صوت، صندلی‌های راحت و کلاس‌های مناسب

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 6 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی