Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
فهرست مطالب

همه چیز درباره مدرک C1 زبان آلمانی، ساختار آزمون، منابع و همه نکات

همه چیز درباره مدرک C1 زبان آلمانی، ساختار آزمون، منابع و همه نکات

یکی از نیازهای اساسی برای مهاجرت به کشورهای خارجی، مهارت در زبان است. برای برطرف کردن نیازهای اساسی در کشور مقصد، باید در مکالمه به زبان اول آن کشور تسلط کافی داشته باشیم. امروزه مهاجرت تحصیلی، کاری و … به کشور آلمان تا حد زیادی رونق گرفته است.

اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید، لازم است مهارت خود را در زبان آلمانی ارتقا دهید تا بتوانید در آزمون زبان عملکرد خوبی داشته باشید. یکی از معتبرترین آزمون‌های آلمانی، آزمون C1 نام دارد که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. در ادامه با سایت جهاد دانشگاهی همراه باشید تا توضیحات کامل و جامعی درباره این آزمون در اختیار شما قرار دهیم.

مدرک C1 زبان آلمانی در چه سطحی است؟

در صورتی که داوطلب شرکت در آزمون‌های زبان آلمانی هستید، باید بدانید که این آزمون‌ها در چند سطح مختلف برگزار می‌شوند. آزمون C1 به بزرگسالان اشاره داشته و زبان آلمانی را در سطح پیشرفته مورد بررسی قرار می‌دهد؛ در نتیجه مدرک معتبری برای نشان دادن مهارت شما در زبان آلمانی به شمار می‌رود.

مدرک C1 زبان آلمانی در چه سطحی است؟

لازم به ذکر است که جامعه هدف این آزمون بزرگسالان هستند، اما معمولا رنج سنی خاصی برای آن در نظر گرفته نشده و افراد در سنین مختلف می‌توانند در آن شرکت کنند. افرادی که بتوانند در آزمون C1 زبان آلمانی عملکرد خوبی نشان داده و نمره مطلوبی را کسب کننده توانایی‌های زیر را خواهند داشت:

  • خواندن و درک کردن انواع متون پیچیده، طولانی و تخصص
  • صحبت کردن به صورت روان به زبان آلمانی
  • استفاده از زبان آلمانی برای مسائل اجتماعی، تحصیلی و شغلی به بهترین نحو ممکن
  • برقراری ارتباط درباره مسائل پیچیده و دشوار

مدرک C1 هیچ‌گونه تاریخ انقضایی نداشته و دارای اعتبار مادام العمر‌ است. بر این اساس شما می‌توانید در هر موقعیتی از آن بهره برده و به سراغ اقدامات مورد نیاز برای روند مهاجرت خود بروید. برای کسب نمره دلخواه در این آزمون، می‌توانید در دوره زبان آلمانی آنلاین جهاد دانشگاهی شرکت کنید.

بررسی ساختار آزمون C1

آزمون C1 نیز مانند سایر آزمون‌های برگزارشده در اروپا از جمله آیلتس یا تافل، از چهار بخش اصلی تشکیل شده است. در این بخش به معرفی و بررسی این چهار بخش اصلی می‌پردازیم تا شما اطلاعات بیشتری درباره نحوه دریافت مدرک C1 زبان آلمانی داشته باشید.

بررسی ساختار آزمون C1

بخش خواندن

اولین بخشی که به معرفی آن می‌پردازیم، بخش خواندن این زبان است. قسمت مربوط به خواندن در این آزمون پیشرفته از اخبار، تفسیر و درک رویدادهای مختلف، کتاب‌های تخصصی و … تشکیل شده است. شما باید این متون را خوانده و به یک درک کلی از آن‌ها برسید تا بتوانید به یک سری سوال پاسخ دهید.

این بخش از آزمون C1 زبان آلمانی 70 دقیقه از زمان آزمون را به خود اختصاص داده و شما باید در طول آن بتوانید مهارت خود را برای خواندن یک متن طولانی و پاسخ دادن به سوالات چالش برانگیز به خوبی نمایش دهید.

بخش نوشتاری آزمون C1

بخش دیگر آزمون C1 که شما باید در آن عملکرد خوب و دقیق داشته باشید، قسمت مربوط به نوشتار است. در این بخش محتوای سوالات به صورت گرافیکی ارائه شده و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند.

هدف اصلی از این روش این است که داوطلب بتواند با انواع محتوا ارتباط برقرار کرده و یک متن مناسب تولید کند. در بخش نوشتاری شما 80 دقیقه زمان خواهید داشت تا به آنچه آزمون می‌خواهد پاسخ دقیق و درستی بدهید.

آزمون شنیداری مدرک C1

مهارت شنیدن و درک کردن نیز یکی دیگر از مهارت‌های مهم و اساسی بوده که در آزمون C1 باید مورد بررسی قرار بگیرد. در این بخش باید بتوانید به دیالوگ‌های روزانه، گزارش‌های رادیویی، مصاحبه‌ها و … گوش داده و محتوای آن‌ها را درک کنید.

در طول شنیدن این صداهای ضبط شده باید به یادداشت برداری بپردازید تا بعد از اتمام محتوا، بتوانید از این یادداشت‌ها برای پاسخ‌دهی به سوالات استفاده کنید. این بخش 40 دقیقه از زمان آزمون را شامل شده و در این مدت شما باید بتوانید با نهایت تمرکز خود به محتوا گوش داده و سوالات مربوط به آن را پاسخ دهید.

بخش گفتار آزمون C1

آخرین بخش آزمون C1 زبان آلمانی که باید به آن بپردازیم، ماژول گفتاری است. بخش گفتار دو قسمت مختلف دارد؛ در قسمت اول برای دریافت مدرک C1 زبان آلمانی، متن کوتاهی به شما داده می‌شود که باید نظر شخصی خود را به صورت شفاهی و در یک سخنرانی کوتاه مدت درباره آن ارائه کنید.

قسمت دوم این بخش مربوط به مکالمه به زبان آلمانی است. در این بخش از شما خواسته می‌شود تا با یکی دیگر از شرکت کنندگان آزمون، گفت‌وگو داشته باشید. این گفتگو زمان محدودی داشته و حدودا 10 الی 15 دقیقه است. هدف این مکالمه در واقع پیدا کردن یک راه حل به صورت مشترک و یا مشورت برای یک تصمیم گیری است.

مدت زمان آزمون C1 زبان آلمانی

یکی دیگر از نکات مهمی که درباره این آزمون باید بدانید، مدت زمان آن است. آزمون C1 زبان آلمانی حدود 3 ساعت و 20 یا 25 دقیقه طول می‌کشد. این آزمون جامع و کامل بوده و به سنجش میزان تسلط شما بر روی زبان آلمانی می‌پردازد. مدرک C1 زبان آلمانی یکی از معتبرترین مدارک ارائه شده برای مقاصد مختلف بوده که در بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی آلمان پذیرفته شده است.

توصیه هایی برای کسب نمره بالا در آزمون C1

پیش از شرکت در جلسه آزمون C1 زبان آلمانی، باید حدود 800 تا 1000 جلسه آموزشی را پشت سر گذاشته باشید. مکالمه و گفت‌وگو نیز می‌تواند مهارت شما را تا حد زیادی ارتقا دهد؛ بنابراین شرکت در دوره‌های مکالمه زبان آلمانی برایتان مفید خواهد بود.

توصیه هایی برای کسب نمره بالا در آزمون C1

یکی دیگر از منابعی که برای گرفتن نمره بالا در آزمون C1 زبان آلمانی می‌توانید از آن بهره ببرید، خواندن متون، مقالات و کتاب‌های مختلف به زبان المانی است. می‌دانیم که این آزمون‌ها زیر نظر موسسه گوته برگزار می‌شوند. سایت موسسه گوته کتاب‌ها و منابع مختلفی را در اختیار داوطلبان آزمون C1 زبان آلمانی قرار داده است که شما می‌توانید به سادگی آنها را دانلود کنید.

همچنین سایت گوته کتاب‌های آموزشی گوناگونی معرفی کرده است که با تسلط به آن‌ها، می‌توانید عملکرد خود را در این آزمون ارتقا دهید. لازم به ذکر است که برای آمادگی بهتر و بیشتر، تغذیه و استراحت کافی و مناسب قبل از آزمون را نادیده نگیرید. این عوامل به شما کمک می‌کنند تا با تمرکز بیشتری در جلسه امتحان حاضرشده و به پاسخ‌دهی سوالات بپردازید.

سخن پایانی

آموزش زبان آلمانی یکی از الزامات اساسی برای افرادی است که قصد مهاجرت به آلمان یا کار کردن با شرکت‌های آلمانی را دارند. دولت آلمان آزمون‌های مختلفی را برای سنجش مهارت این افراد در نظر گرفته که یکی از آن‌ها آزمون C1 است. شما با در اختیار داشتن مدرک C1 زبان آلمانی، می‌توانید روند اخذ ویزا و مهاجرت خود را بهتر پشت سر بگذارید.

در بخش‌های قبلی به صورت کامل به معرفی این آزمون و بخش‌های مختلف آن پرداختیم تا شما بتوانید با آمادگی بیشتری در جلسه حضور پیدا کنید. جهاد دانشگاهی دوره های آنلاین و حضوری زبان آلمانی را برگزار می‌کند تا شما بتوانید پله پله به اهداف خود نزدیک شوید.

سوالات متداول

سوالات و موضوعات بخش نوشتار آزمون C1 زبان آلمانی به چه صورت هستند؟

موضوعات و سوالات این بخش به صورت گرافیکی طراحی شده‌اند تا مهارت متقاضی بهتر مورد سنجش قرار بگیرد.

متون ارائه شده در بخش خواندن آزمون C1 زبان آلمانی از چه منابعی تهیه شده‌اند؟

این متون در سطح پیشرفته بوده و معمولا از اخبار، مصاحبه‌ها، کتاب‌ها، مجله‌ها و منابع مختلفی تهیه می‌شوند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی