Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم
فهرست مطالب

بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم؟

انتخاب بهترین زبان برای زبان سوم برای بسیاری از افراد کار دشواری است و نمی‌توانند از میان گزینه‌های موجود یکی را انتخاب کنند. به همین دلیل این سوال پیش می‌آید که بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم و چگونه آن را انتخاب کنیم. در این مقاله از جهاد دانشگاهی اصفهان می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که بهترین زبان سوم برای یادگیری چیست و چه ملاک‌هایی می‌توانند به شما در انتخاب آن کمک کنند؟

زبان سوم چی یاد بگیریم

برای اینکه بتوانید بهترین زبان سوم برای یادگیری را انتخاب کنید، نیاز است که یک سری پیش نیازها را بررسی کنید. بنابراین یک کاغذ و قلم بردارید تا گام به گام شما را به یافتن جواب ” بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم ” نزدیک کنیم.

نحوه انتخاب زبان سوم

داشتن تعداد گوینده های زیاد

به طور معمول بهترین زبان برای زبان سوم گزینه‌ای است که فرصت برقراری ارتباط با تعداد افراد بیشتری را به شما بدهد. برای مثال امروزه بیش از 2 میلیارد نفر در دنیا به انگلیسی مسلط هستند و همین موضوع است که این زبان را به زبانی بین المللی تبدیل کرده است. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که ” بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم ” توصیه ما این است که کاربرد آن زبان را در کشورهای مختلف موردبررسی قرار دهید.

هدف

شاید بتوان گفت که مهمترین نکته در انتخاب بهترین زبان سوم برای یادگیری هدف شما است. برای مثال اگر بدانید که قصد مهاجرت، تحصیل یا دورکاری در کدام کشور و منطقه را دارید، راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که چه زبانی بیاموزید. از سوی دیگر اگر می‌خواهید در کشور خودمان با استفاده از این زبان کسب درآمد کنید، باید بدانید که بیشتر با چه قشرهایی از چه کشورهایی سر و کار دارید تا راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید. اگر هم کشور خاصی مدنظرتان نیست، به سراغ بررسی ویژگی آب و هوایی بروید! برای مثال اگر به کشورهای گرم علاقه دارید، زبان عربی برای شما مناسب است؛ اما اگر مناطق سردسیر را دوست دارید، آلمانی و نروژی گزینه بسیار عالی خواهد بود.

میزان سختی و آسانی

برای اینکه بتوانید پاسخ واضحی به سوال ” بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم ” بدهید، بهتر است که به سختی و آسانی آن هم توجه کنید. معمولا زبانی مانند ترکی استانبولی که ساختار گرامری ساده‌تری دارد، برای ما فارسی زبانان راحتتر است. اما زبان‌هایی مانند آلمانی گرامر بسیار دشواری دارند و مسیر یادگیری آن‌ها هم سخت خواهد بود. در نتیجه اگر کشور خاصی را برای خود در نظر نگرفته‌اید، زبان‌های آسانتر را انتخاب کنید.

منابع در اختیار شما

امروزه با وجود اینترنت و کلاس‌های زبان آنلاین، محدودیتی برای یادگیری وجود ندارد؛ اما گاهی اوقات ممکن است شما صرفا به کلاس‌های حضوری علاقه نشان دهید. در نتیجه باید ببینید که بهترین آموزشگاه‌های زبان شهرتان، چه کلاس‌هایی برگزار می‌کنند و چه گزینه‌هایی را پیشنهاد خواهند داد؟

بهترین زبان برای زبان سوم

با توجه به مواردی که گفته شد، می‌خواهیم بهترین زبان برای یادگیری زبان سوم را به شما معرفی کنیم. دقت داشته باشید که حتی اگر بهترین زبان سوم برای یادگیری را پیدا کنید، تا زمانی که در یک آموزشگاه خوب آموزش نبینید، نمی‌توانید از یادگیری این زبان لذت ببرید. اما پیشنهاد ما در پاسخ به سوال ” زبان سوم چی یاد بگیریم ” گزینه‌های زیر است:

1- زبان چینی

دوره مکالمه زبان چینی در اصفهان

زبان چینی از آن نظر بهترین زبان سوم برای یادگیری است که توسط افراد زیادی در دنیا صحبت می‌شود. زیرا کشور چین بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون نفر جمعیت دارد و به همین دلیل با یادگیری این زبان، شما می‌توانید با قشر وسیعی از افراد ارتباط برقرار کنید. از سوی دیگر روابط تجاری گسترده ایران و چین هم می‌تواند فرصت‌های شغلی زیادی را در شرکت‌های بازرگانی برای شما ایجاد کند. البته به دلیل گرامر و تعداد حروف بسیار زیاد، یادگیری چینی معمولا دشوار و زمان‌بر است؛ اما شما می‌توانید با شرکت در کلاس مکالمه زبان چینی در اصفهان که در مراکز جهاد دانشگاهی برگزار می‌شوند، این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده و زودتر به این زبان مسلط شوید.

2- فرانسوی

برگزاری دوره آموزشی زبان فرانسه

شاید پاسخ بسیاری از افراد به سوال ” زبان سوم چی یاد بگیریم ” فرانسوی باشد؛ زیرا این زبان در کشور کانادا که یکی از مهاجرپذیرین کشورهای دنیا به شمار می‌رود، به عنوان یکی از زبان‌های رسمی شناخته شده است. همین موضوع می‌تواند بازار کار افرادی را که به فرانسوی مسلط هستند، تا حد زیادی گسترش دهد. از سوی دیگر پاریس یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که خیلی از افراد رویای زندگی کردن در آن را دارند. به همین دلیل است که فرانسوی به عنوان بهترین زبان برای زبان سوم در دنیا شناخته شده است. شما می‌توانید برای یادگیری این زبان در کلاس زبان فرانسه آنلاین شرکت کنید.

3- زبان عربی

دوره آموزش مکالمه زبان عربی در اصفهان

به دلیل اینکه ما در مدرسه زبان عربی را در کنار انگلیسی می‌خوانیم، آشنایی نسبتا خوبی با این زبان داریم. به همین دلیل می‌توان گفت که شاید مناسبترین پاسخ به سوال ” بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم ” عربی باشد. از سوی دیگر به دلیل مراودات زیاد کشور ما با کشورهای عربی و شرایط زندگی خوب در برخی از آن‌ها مانند قطر و عمان، یادگیری این زبان می‌تواند فرصت خوبی را برای افزایش درآمد و یافتن شغل خوب در اختیارتان قرار دهد. اگر می‌خواهید مهارت‌های خود را در این حوزه تقویت کنید، می‌توانید در کلاس مکالمه عربی در اصفهان شرکت نمایید.

4- آلمانی

برگزاری دوره آنلاین و حضوری آموزش زبان آلمانی در جهاد دانشگاهی اصفهان

آلمان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای دانشجویان و افراد جویای کار است؛ به همین دلیل است که آلمانی به عنوان بهترین زبان سوم برای یادگیری شناخته می‌شود. البته باید بدانید که یادگیری این زبان قدری دشوار است؛ اما اگر دوست دارید در این کشور پذیرفته شوید، دانستن زبان آلمانی می‌تواند نمرات مثبت شما را تا حد زیادی افزایش دهد.این کار فرصت‌های شغلی و تحصیلی بسیار بهتری را در اختیارتان قرار داده و زندگی در این کشور را برایتان ساده‌تر می‌کند. برای یادگیری این زبان می‌توانید در دوره زبان آلمانی آنلاین و حضوری که توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود، شرکت کنید.

5- ترکی استانبولی

برگزاری دوره آموزشی زبان ترکی استان

اگر هنوز در مورد پاسخ سوال ” بعد از انگلیسی چه زبانی بیاموزیم ” به نتیجه نرسیده‌اید، ترکی استانبولی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. به ویژه برای افراد ترک زبان ایران، ترکی استانبولی یکی از ساده‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است. از سوی دیگر ساختار گرامری ساده و منابع بسیار گسترده در این حوزه، آن را به بهترین زبان برای زبان سوم ما ایرانیان تبدیل کرده است. برای یادگیری این زبان می‌توانید در دوره آنلاین زبان ترکی استانبولی ثبت نام کرده یا به صورت حضوری در این کلاس‌ها شرکت کنید.

سخن پایانی

بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را پس از یافتن تسلط نسبی به انگلیسی مشغول می‌کند. در این مقاله یک راهنمای جامع درباره انتخاب بهترین زبان برای زبان سوم را به شما ارائه دادیم. علاوه بر آن، 5 زبان را به عنوان بهترین زبان سوم برای یادگیری معرفی کرده و دلایل خود را بیان نمودیم. اگر هنوز هم در پاسخ سوال ” زبان سوم چی یاد بگیریم ” به نتیجه نرسیده‌اید، می‌توانید با مشاوران ما در جهاد دانشگاهی مشورت کنید.

سوالات متداول

آسانترین زبان برای یادگیری کدام است؟

به طور کلی اگر زبان سوم از نظر ساختاری شباهت زیادی به انگلیسی یا فارسی داشته باشد، یادگیری آن برای شما ساده‌تر خواهد بود. برای مثال اسپانیایی یا ترکی استانبولی در این دسته قرار می‌گیرند.

بهترین زبان سوم برای یادگیری تجارت و کسب درآمد چیست؟

این موضوع تا حد زیادی به حوزه کاری و تجاری شما بستگی دارد؛ برای مثال اگر بیشتر با کشورهای اروپایی مراوده دارید، دانستن زبان‌هایی مانند آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی به شما کمک خواهد کرد. برای برای داشتن روابط تجاری با کشورهای عربی، این زبان‌ها کارساز نخواهند بود.

4/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی