Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
فهرست مطالب

مدرک b1 زبان آلمانی، روش برگزاری آزمون و نکات مهم

مدرک b1 زبان آلمانی چیست

یکی از نیازهای اصلی در زمان مهاجرت به کشورهای خارجی، یادگیری زبان رایج در کشور مقصد است. فرقی نمی‌کند به کدام کشور مهاجرت می‌کنید؛ در هر حالت برای برقراری ارتباط و دریافت ویزا، شما نیاز به یک مدرک معتبر زبان دارید. در صورتی که قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشید، باید در آزمون‌های این زبان شرکت کرده و نمره مطلوبی را اخذ کنید.

مدرک b1 زبان آلمانی را می‌توانیم از مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت یا کار در آلمان بدانیم. تمام افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی، اقامت کاری، سرمایه گذاری و … اقدام می‌کنند، نیاز به چنین مدرکی در رزومه خود خواهند داشت. در ادامه با سایت جهاد دانشگاهی همراه باشید تا توضیحات بیشتری درباره این مدرک در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی آزمون b1 زبان آلمانی

آزمون b1 آلمانی را می‌توانیم به عنوان یکی از پر متقاضی‌ترین آزمون‌های زبان آلمانی معرفی کنیم؛ همین موضوع باعث شده تا هر ماه برگزار شود. شما با در اختیار داشتن این مدرک می‌توانید پذیرش مشروط دریافت کرده و سپس بعد از مهاجرت به آلمان، دوره‌های مربوط به زبان و آزمون اصلی را پشت سر بگذارید.

معرفی آزمون b1 زبان آلمانی

همچنین در صورتی که مدرک b1 را داشته باشید، می‌توانید برای آزمون‌های ورودی کالج‌های مختلف آلمان نیز اقدام کنید. کسب نمره مطلوب در این آزمون به این معناست که شما توانایی صحبت کردن با موضوعات ملموس و روتین را خواهید داشت و می‌توانید نظرات شخصی خود را در زمینه‌های مختلف عنوان کنید. متقاضیان می‌توانند در هر چهار بخش آزمون b1 به صورت یک جا و یا جداگانه ثبت نام کنند. برای شرکت در دوره آنلاین آموزش زبان آلمانی با ما تماس بگیرید.

بخش های مختلف آزمون مدرک b1 آلمانی

همان‌طور که اشاره کردیم آزمون b1 از 4 بخش مختلف تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها به موضوعات خاصی اشاره دارند. در این قسمت قصد داریم تا این بخش را خلاصه‌وار معرفی کنیم.

بخش های مختلف آزمون مدرک b1 آلمانی

لزن یا خواندن

شما برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به خواندن 65 دقیقه فرصت دارید. اصلا نیازی نیست که معنای تمام لغات به کار برده شده در این بخش را بدانید، تنها با مفهوم کلی متن می‌توانید به سوالات موجود در بخش خواندن پاسخ دهید. این قسمت از 5 متن مختلف تشکیل شده و هر کدام سوالاتی را در قالب درست و نادرست، انتخاب گزینه صحیح یا پاسخ‌های کوتاه شامل می‌شوند.

هوقن یا شنیدار آزمون b1 زبان آلمانی

بخش شنیداری آزمون b1 آلمانی هم 40 دقیقه زمان داشته و به عنوان یکی از سخت‌ترین قسمت‌های آزمون b1 آلمانی محسوب می‌شود. در این قسمت 10 سوال خواهید داشت که هر کدام از آن‌ها از دو بخش تشکیل شده‌اند. قسمت شنیدار از 4 بخش مختلف تشکیل شده که موضوعات هر کدام از آن‌ها با دیگری متفاوت بوده و شما باید با تسلط کامل به پاسخ‌دهی این سوالات بپردازید.

شقایبن یا نوشتار

این بخش از آزمون b1 آلمانی از 3 قسمت تشکیل شده و شما 60 دقیقه فرصت دارید تا به آن‌ها پاسخ دهید. در قسمت اول باید یک نامه دوستانه برای دوست خود نوشته و موضوعی را به صورت کامل در آن شرح دهید. در قسمت دوم موضوعی عنوان می‌شود و نظر شخص دیگری درباره آن نیز نوشته شده است.

در این بخش شما باید نظر شخصی خود را درباره متن داده شده بنویسید و نظر داده شده را نقد کنید. در آخرین قسمت نیز باید یک نامه کوتاه رسمی برای یک ارگان بنویسید و در آن از لغات مرتبط استفاده کنید.

اشپقشن یا گفتار آزمون مدرک b1 آلمانی

بخش گفتار آزمون b1 زبان آلمانی تنها 15 دقیقه زمان داشته و از سه قسمت تشکیل شده است. در ابتدا قبل از شروع آزمون شما به عنوان داوطلب باید یک معرفی اجمالی و کلی از خودتان ارائه دهید.

در قسمت اول باید با مخاطب درباره برنامه ریزی یک پلن مکالمه داشته باشید. در بخش دوم دو موضوع به شما داده می‌شود که باید یکی را انتخاب کرده و درباره آن صبحت کنید. قسمت سوم نیز حول محور موضوع انتخاب شده بوده و باید درباره صحبت مخاطب خود نظر داده و از او سوالات مرتبط بپرسید.

محل برگزاری آزمون b1 آلمانی

یکی از سوالاتی که معمولا برای داوطلبان این آزمون پیش می‌آید، مربوط به محل برگزاری آن است. شما قبل از اینکه وارد کشور آلمان شوید، باید در آزمون‌های زبان آلمانی شرکت کرده و حداقل نمره‌های مورد نیاز را کسب کنید. یکی از معتبرترین موسساتی که این آزمون را برگزار می‌کند، موسسه گوته است.

گوته در بیش از 98 کشور دنیا که ایران هم جزء آن‌ها بوده شعبه دارد. در این موسسه آزمون‌های زبان آلمانی در 6 سطح مختلف برگزار می‌شوند تا شما با استفاده از آن‌ها بتوانید سطح زبان آلمانی خود را بر اساس استانداردهای بین‌المللی تعیین کنید.

نکات مهم برای آزمون مدرک B1 زبان آلمانی

همان‌طور که اشاره کردیم اخذ مدرک b1 یکی از ضروریات برای مهاجرت به آلمان بوده و اصلا نباید به سادگی از کنار آن عبور کنید. برای افرادی که در خارج از آلمان زندگی می‌کنند، یک سال به صورت فشرده طول می‌کشد تا بتوانند به این سطح از زبان دست پیدا کنند. برای اینکه بتوانید عملکرد بهتر و مطلوب‌تری در این آزمون داشته باشید، توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید.

نکات مهم برای آزمون مدرک B1 زبان آلمانی

  • اخذ مدرک زبان آلمانی A2 به عنوان پیش نیاز این آزمون الزامی است.
  • تمام داوطلبان باید تلاش خود را به کار بگیرند تا بتوانند در بازه زمانی یک ساله یا کمتر به سطح قابل قبولی برای شرکت در آزمون برسند. از این رو انگیزه یادگیری در این دوره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
  • بر اساس بررسی‌های انجام شده می‌توانیم ادعا کنیم برای رسیدن به سطح قابل قبول، حدود 750 ساعت آموزش نیاز است. در واقع 650 واحد درسی 45 دقیقه‌ای نیاز است تا داوطلب بتواند نتیجه مطلوبی دریافت کند.
  • توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان مطالعه گرامر و تمرین برای تلفظ صحیح کلمات را در این دوره یادگیری دست‌کم نگیرید. این راهکارها می‌توانند سرعت شما را برای یادگیری افزایش دهند.
  • تحصیل در کشورهای آلمانی زبان از جمله آلمان، اتریش، سوئیس، لیختن اشتاین و … نیاز به اخذ این مدرک دارند.
  • اعتبار مدرک b1 بعد از صادر شدن به مدت دو سال بوده و در این بازه شما باید سایر مراحل مهاجرت خود را پشت سر بگذارید.

سخن پایانی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در زمان مهاجرت باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، مربوط به زبان است. یادگیری زبان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و شما باید زمان، انرژی و هزینه مناسبی برای آن صرف کنید. در صورتی که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان را داشته باشید، باید در آزمون B1 آلمانی، نمره مناسب و قابل قبولی کسب کنید.

در بخش‌های قبلی به صورت کامل به معرفی این آزمون، بخش‌های اصلی و مختلف آن و همچنین نکاتی که در زمان آزمون باید در نظر داشته باشید پرداختیم. جهاد دانشگاهی اصفهان در زمینه برگزاری دوره‌های زبان آلمانی به صورت حضوری و آنلاین فعالیت دارد؛ برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

مدت زمان اعتبار آزمون B1 زبان آلمانی چقدر است؟

این آزمون 2 سال اعتبار دارد و به شما فرصت می‌دهد تا مراحل مهاجرت را پشت سر بگذارید.

بعد از دریافت مدرک آزمون B1 زبان آلمانی، می‌توان برای وارد شدن به کالج اقدام کرد؟

بله. شما با کسب نمره مناسب در این آزمون می‌توانید برای پذیرش و آزمون ورودی کالج‌های مختلف در آلمان اقدام کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی