Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران
فهرست مطالب

مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران

بسیاری از ما شنیده ایم که داشتن مدرک آیلتس برای مهاجرت الزامی‌ است و می‌تواند فرصت‌های بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. اما سوال اینجا است که آیا داشتن این مدرک در داخل کشور هم مزیتی دارد؟ به عبارت بهتر آیا با مدرک آیلتس می‌توان تدریس کرد یا به کار‌های دیگری مشغول شد؟ در این مقاله از سایت جهاد دانشگاهی می‌خواهیم به بررسی مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران بپردازیم.

مزایای داشتن مدرک آیلتس برای دانشجویان

مزایای داشتن مدرک آیلتس برای دانشجویان

شاید بتوان گفت که اصلیترین مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران مربوط به دانشجویانی است که می‌خواهند تحصیلات تکمیلی را ادامه داده یا در پژوهش به موفقیت برسند. زیرا داشتن مدرک آیلتس برای افرادی که می‌خواهند وارد مقطع دکترا شوند، یک امتیاز ویژه دارد و می‌تواند شانس آن‌ها را در مصاحبه افزایش دهد.

همچنین با استفاده از داشتن این مدرک می‌توانند از مدرسه‌های تابستانه، سخنرانی‌های آنلاین، وبینار‌ها، فیلم‌های آموزشی، سایت‌های صدور مدرک و فرصت‌های مطالعاتی در خارج از کشور استفاده کرده و پیشرفت خوبی در زمینه تحصیلی داشته باشند. برای ثبت نام در دوره جامع آمادگی آزمون آیلتس بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

آیا با مدرک آیلتس می‌توان تدریس کرد؟

یکی از سوالات مهم در زمینه بررسی کاربرد‌های مدرک آیلتس در ایران، این است که آیا با داشتن این مدرک می‌توان تدریس کرد؟ داشتن مدرک آیلتس برای کسانی که قصد ورود به آموزشگاه‌ها را دارند، مزایای زیادی خواهد داشت؛ با این حال صرفا داشتن این مدرک کافی نیست و شما باید مواردی را درباره روش‌های تدریس، شیوه‌های مدیریت کلاس و بهترین راهکار‌های برای آموزش زبان را بلد باشید و باید در دوره TTC در اصفهان شرکت کنید.

البته اگر می‌خواهید در آموزشگاهی استخدام شوید که به طور تخصصی در زمینه تدریس آیلتس کار می‌کند، داشتن این مدرک اجباری خواهد بود. دیگر فرصت‌های تدریسی که با داشتن IELTS در اختیار شما قرار می‌گیرند، عبارتند از:

  • تدریس از طریق پلتفرم‌های آنلاین

امروزه پلتفرم‌های آنلاین زیادی هستند که امکان برگزاری کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی را برای شما فراهم می‌کنند. بیشتر افرادی که تمایل به شرکت در دوره‌های آنلاین دارند، در این پلتفرم‌ها ثبت نام کرده و در صورت داشتن سابقه خوب و مدارک قابل قبول، درخواست برگزاری کلاس با شما را ثبت می‌کنند.

  • تدریس در پلتفرم‌های بین المللی

تدریس در پلتفرم‌های بین المللی از مزایا داشتن ایلتس

یکی از مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران این است که شما می‌توانید با زبان آموزان از کشور‌های دیگر ارتباط برقرار کرده و از طریق گوگل میت یا اسکای روم برای آن‌ها کلاس برگزار کنید. زیرا آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است و تنها دانشجویان ایرانی به دنبال دریافت آن نیستند.

  • تدریس زبان به کودکان

امروزه بیشتر پدر و مادرها تمایل دارند که فرزندان خود را از سنین کم به کلاس‌های زبان انگلیسی بفرستند؛ شما با داشتن مدرک آیلتس، می‌توانید در کلاس تربیت مدرس زبان انگلیسی کودکان در اصفهان شرکت کرده و به این ترتیب در آموزشگاه‌هایی که این دوره‌ها را برگزار می‌کنند، مشغول به کار شوید.

مزایای داشتن آیلتس در دیگر موقعیت‌های شغلی

مزایای داشتن آیلتس در دیگر موقعیت‌های شغلی

در صورتی که قصد مهاجرت ندارید، می‌توانید از دیگر مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران برای وارد شدن به بازار کار استفاده کنید که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • تور لیدری: اگر مهارت صحبت کردن خود را تقویت کرده و اطلاعاتی درباره تاریخ و آثار باستانی به دست آورید، می‌توانید در این زمینه مشغول به کار شوید.
  • کار در هتل‌ها: توانایی نوشتن گزارش‌ها و صحبت کردن به زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند که بتوانید در هتل‌های بین المللی مشغول به کار شوید.
  • فروش دوره یا فعالیت در فضای مجازی: از دیگر مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران این است که تعداد افراد زیادی در کشور ما تمایل به گرفتن این مدرک دارند و از دوره‌های باکیفیت یا پیج‌های خوب استقبال خواهند کرد.
  • کار در شرکت‌های بین المللی: امروزه شرکت‌های زیادی در ایران وجود دارند که در زمینه صادرات، واردات یا تجارت‌های بین المللی کار می‌کنند و نیاز به فردی با تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند که مدرک معتبری داشته باشد.
  • تولید محتوا برای سایت‌های انگلیسی: از دیگر موقعیت‌های شغلی که با داشتن مدرک آیلتس در ایران می‌توانید به آن مشغول شوید، تولید محتوا برای سایت‌های انگلیسی است. خیلی از کسب و کار‌های داخلی در حال راه اندازی نسخه‌های انگلیسی سایت خود هستند و داشتن تسلط به این زبان، برای محتوا‌های متنی یا ویدئویی برای آن‌ها در درجه اول اهمیت است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران پرداخته و گفتیم که با این مدرک، در چه موقعیت‌های شغلی می‌توان مشغول به کار شد. نکته مهم اینجا است که صرفا داشتن مدرک آیلتس اهمیت ندارد و شما باید حتما مهارت‌های انگلیسی خود را تقویت کنید تا بتوانید موقعیت‌های شغلی بهتری را به دست آورید.

سوالات متداول

آیا با داشتن مدرک آیلتس می‌توان درآمد دلاری داشت؟

بله. می‌توانید ویدئو‌های آموزشی را در یوتیوب منتشر کرده، زبان آموزانی از کشور‌های دیگر جذب کرده یا پروژه‌های تولید محتوا را از سایت‌های خارجی بگیرید.

داشتن مدرک آیلتس برای چه شغل‌هایی در ایران لازم است؟

بسیاری از شغل‌هایی که نیاز به فردی با تسلط بر زبان انگلیسی دارند، داشتن مدرک آیلتس را به عنوان یکی از شروط اصلی خود اعلام کرده اند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی