Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
فهرست مطالب

مدرک و ساختار آزمون a1 زبان آلمانی چیست؟

مدرک a1 زبان آلمانی چیست

اگر به هر دلیلی قصد سفر به کشور آلمان و یا کشورهایی که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند را داشته و یا به دنبال دریافت ویزای این کشور اروپایی هستید، حتماً به یک مدرک معتبر و رسمی برای اقامت نیاز پیدا خواهید کرد. یکی از مدارک مربوط به این زبان، مدرک a1 زبان آلمانی است که به عنوان حداقل سطح زبانی شناخته می‌شود.

یعنی افراد باید آن را گذرانده و به عنوان یک فرد خارجی مهارت‌های اولیه خود در این زمینه را اثبات نمایند. اگر کنجکاوید درباره این مدرک و نکات مربوط به آن اطلاعات بیشتری داشته باشید این راهنمای جامع از جهاد دانشگاهی اصفهان می‌تواند به سوالات شما در رابطه با مدرک a1 زبان المانی و نکات مربوط به آزمون پاسخ دهد.

مدرک a1 زبان آلمانی چیست؟

این مدرک با شرکت در آزمون سطح a1 زبان آلمانی به دست می‌آید که در طی آن قابلیت‌های زبان آموزان بر اساس استانداردهای روز اروپا در این سطح سنجیده می‌شوند. به سطح a1، سطح مبتدی زبان نیز گفته می‌شود و فرد با داشتن مدرک آن در واقع به درک اولیه‌ای از زبان دست پیدا کرده است.

مدرک a1 زبان آلمانی چیست؟

به این معنی که می‌تواند در مورد موضوعات ساده و موارد روزمره صحبت کرده، خود را معرفی و یک سری مکالمات کوتاه و پایه را درک نماید. دوره‌های آموزش زبان آلمانی از سطح a1 شروع شده و تا سطح C2 ادامه پیدا خواهند کرد. برای شرکت در دوره آنلاین زبان آلمانی بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

توانایی‌های فرد دارنده مدرک a1 زبان آلمانی چیست؟

بر اساس گزارش CEFR یا همان چارچوب مشترک زبان‌های اروپایی، داشتن مدرک سطح a1 زبان آلمانی بدین معنا است که فرد دارای توانایی‌های زیر است:

توانایی‌های فرد دارنده مدرک a1 زبان آلمانی چیست؟

 • درک و استخراج معنا از عبارات پایه‌ای و مکالمات کوتاه

فرد می‌تواند متون نوشتاری ساده مانند نشانه‌ها و برچسب محصولات را بفهمد. علاوه بر این ایده اصلی متون مختلف را درک و همچنین اطلاعات پایه را از پیام‌های کوتاه، کارت‌پستال‌ها و توضیحات ساده استخراج کند.

 • ارائه اطلاعات شخصی

با استفاده از واژگان و عبارات ساده در مکالمات پایه‌ای شرکت نماید؛ به طور مثال شما می‌توانید با این مدرک سلام و احوالپرسی را رد و بدل کنید یا اطلاعات شخصی خود مانند محل زندگی، سن و سال، شغل و تحصیلات را در اختیار دیگران قرار داده و یا در مورد این مسائل از دیگران سوال بپرسید.

 • پر کردن فرم‌ها یا نوشتن نامه‌های ساده

فرد می‌تواند با مدرک سطح a1 زبان آلمانی، فرم‌های اولیه را پر کرده و با استفاده از ساختارهای زبان ساده، نامه‌ها یا ایمیل‌های شخصی پایه‌ای بنویسد. در نهایت، با داشتن این مدرک شما در واقع با جنبه‌های اساسی فرهنگی کشورهای آلمانی زبان آشنا هستید.

نحوه اخذ مدرک a1 زبان آلمانی و مدارک مورد نیاز

اگر علاقه‌مند به دریافت مدرک زبان آلمانی a1 هستید، می‌توانید در آزمون Goethe Zertifikat A1 یا دیگر آزمون‌های شبیه به آن شرکت کرده و این مدرک را اخذ نمایید. حال احتمالا برایتان این سوال پیش می‌آید که آزمون Goethe Zertifikat A1 چه آزمونی است؟ در جواب باید بگوییم که این آزمون زبان آلمانی به طور ویژه برای همه افراد با هر سن و ملیتی طراحی شده و در دسترس بودن آن سبب شده تا امکان شرکت در آن برای همه فراهم باشد.

آزمون مدرک a1 زبان آلمانی در دو مدل مختلف یکی برای کودکان و نوجوانان در محدوده سنی ۱۰ تا ۱۶ سال با نام Fit in Deutsch1 و دیگری با نام Start Deutsch 1  برای افراد بزرگ‌تر از ۱۶ سال ثبت نام دارد.  داوطلبان با کسب نمره لازم در هر کدام از آزمون‌ها، مدرک a1 زبان آلمانی را دریافت خواهند کرد. حال با توجه به این آزمون‌ها موارد لازم برای دریافت این مدرک را می‌توان به این صورت بیان کرد:

داوطلبان برای شرکت در آزمون Goethe Zertifikat A1 باید حتماً دارای یک سری مهارت‌های زبان آلمانی، مطابق با سطح اول مدرک یعنی همان a1 بر اساس حدود مشترک زبان در اروپا (CEFR) باشد. به همین منظور فرد باید با توجه به سطح دانش و مهارت‌های خود در ۶۰ ساعت کلاس آموزشی شرکت کند.

ساختار آزمون a1 زبان آلمانی

آزمون Goethe Zertifikat A1 شامل چهار بخش خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری است که هر کدام از آن‌ها برای ارزیابی توانایی زبانی خاصی طراحی شده‌اند. داوطلبان ارزیابی کاملی را انجام داده و سطح مهارت آن‌ها با معیارهای امتیاز دهی تعیین می‌شود. در ادامه به طور مختصر این بخش‌ها را توضیح خواهیم داد.

ساختار آزمون a1 زبان آلمانی

 • بخش ریدینگ: در این قسمت از آزمون شما باید متن‌هایی مثل یادداشت‌های کوتاه، تابلوها، پوسترها، تبلیغات و یا تمرینات مشخص شده‌ای را بخوانید. مدت زمان این بخش از آزمون a1 زبان آلمانی تنها ۲۵ دقیقه است.
 • بخش رایتینگ: در بخش نوشتاری آزمون از داوطلب خواسته می‌شود که یک فرم ساده را با متنی در مورد موضوعات روزمره پر کند. داوطلب برای نوشتن این متن و کسب نمره کامل از این قسمت تنها ۲۰ دقیقه زمان دارد.
 • بخش اسپیکینگ: بخش گفتاری آزمون سطح a1 به صورت گروهی برگزار می‌شود. با توجه به این موضوع داوطلبین باید بتوانند خود را به زبان آلمانی به دیگر اعضای گروه معرفی کرده و در باره مسائل روزمره از آن‌ها سوال بپرسند. زمان در نظر گرفته شده برای این بخش هم چیزی حدود ۱۵ دقیقه خواهد بود.
 • بخش لیسنینگ: در این قسمت نیز باید پس از گوش دادن به تعدادی مکالمه کوتاه درباره زندگی روزمره و یا اطلاعیه‌های عمومی که از طریق اسپیکر پخش می‌شوند، تمرینات داده شده را در مدت زمان ۲۰ دقیقه تکمیل کنید.

چگونه برای آزمون سطح a1 زبان آلمانی آماده شویم؟

در ادامه راهکارهایی به شما ارائه خواهیم داد که به شما کمک می‌کنند تا به طور موثرتری برای آزمون سطح a1 خود آماده شوید:

چگونه برای آزمون سطح a1 زبان آلمانی آماده شویم؟

 • یادگیری خود را از واژگان آلمانی برای ساختن پایه محکمی شروع کنید.
 • قواعد گرامر پایه‌ای زبان آلمانی را مطالعه کنید.
 • جملات تشکیل‌دهنده مکالمات ساده را تمرین و به ترتیب کلمات توجه کنید. سپس مهارت‌های شنیداری خود را توسعه دهید.
 • مهارت‌های خواندن خود را با قرار دادن خود در محیط زبان آلمانی با کمک کتاب‌های کودکان آلمانی یا انیمیشن‌ها بهبود ببخشید.
 • نوشتن جملات و پاراگراف‌های کوتاه به زبان آلمانی را تمرین کنید و هیچ فرصتی را برای تمرین زبان آلمانی از دست ندهید.

به یاد داشته باشید، تمرین مداوم، سخت‌کوشی و طرز فکر مثبت، کلید آمادگی موثر برای امتحان و موفقیت در آن هستند.

سخن پایانی

زبان آلمانی یکی از بهترین زبان‌های خارجی برای یادگیری است؛ به همین خاطر شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری اندکی زمان، به همراه تلاش، برای تسلط به سطح a1، زمینه محکمی برای فراگیری این زبان ایجاد کنید.

مدرک a1 زبان آلمانی نه تنها درهای ارتباطات مؤثر را به روی افراد باز می‌کند؛ بلکه راه را برای پیشرفت به سطوح بالاتر هموارتر می‌کند. به یاد داشته باشید که یادگیری یک زبان یک سفر است و سطح a1 تنها نقطه شروع خواهد بود. پس بهتر است این چالش را پذیرفته و با انجام آن به گسترش دانش و مهارت‌های خود ادامه دهید.

مدرک a1 زبان آلمانی تا چه مدت اعتبار دارد؟

این گواهی عموما برای اقامت‌های تجاری در خارج از کشور اعتبار داشته و همیشه صادر نمی‌شود. حداکثر مدت اعتبار مدرک a1 زبان آلمانی ۲۴ ماه است.

آیا می‌توان با داشتن مدرک a1 زبان آلمانی در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کرد؟

خیر. متاسفانه این مدرک مورد قبول دانشگاه آلمان برای پذیرش نبوده و برای تحصیل در این مراکز باید حتما مدرک b2 یا c1 داشته باشید.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی